5.5 / 10
1 1

Akira Tendo, gri ofis binalarının gölgesinde, monoton bir hayatın pençesinde sıkışmış bir adamdı. Her gün aynı masa, aynı dosyalar, aynı ruh emici rutin… Ruhunu kemiren bu sıradanlık, Akira’yı adeta bir zombiye dönüştürmüştü. Duyguları körelmiş, hayalleri sönmüş, sadece varlığını sürdüren bir gölge gibiydi.

Ta ki o güne kadar. Bir sabah uyandığında, kasabası beklenmedik bir zombi istilasına uğramıştı. Sokaklar kan ve dehşet içinde boğulurken, Akira’nın içinde tuhaf bir kıpırtı başladı. Korku yerine, adrenaline boğulmuş bir heyecan hissediyordu. Belki de bu kaos, sıradanlığın esaretinden kurtulmak için bir fırsattı.

Hemen “100 Yapılacak Şey” adında bir liste hazırladı. Bu liste, zombilere dönüşmeden önce yapmak istediği her şeyi içeriyordu. Artık ofis kölesi olmak yoktu, gerçek hayat onu bekliyordu. Hayallerini gerçekleştirmenin, dolu dolu yaşamanın zamanı gelmişti.

Zombilerle dolu bir dünyada, Akira’nın her adımı bir maceraya dönüştü. Artık kendi yolunu çiziyordu, monotonluktan uzak, özgür bir adamdı. Hikayesi, sıradışı bir yaşam arayışının ve kişisel özgürlüğün simgesine dönüştü.

Orjinal AdıZom 100: Zombie ni Naru made ni Shitai 100 no Koto Film Süre128 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Aksiyon, Fantastik, Komedi, Korku, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Yûsuke Ishida Oyuncular Eiji Akaso, Mai Shiraishi, Shuntarô Yanagi, Yui Ichikawa, Kazuki Kitamura, Mayo Kawasaki, Akari Hayami, Miwako Kakei
Filme Yorum Yaz