3.2 / 10
1 24

Thor’un öyküsü, İskandinav mitolojisinden günümüze kadar gelmiş ve Marvel Comics tarafından modern bir çizgi roman kahramanına dönüştürülmüş oldukça etkileyici bir hikayedir. Marvel Sinematik Evreni’ndeki Thor 1 filmi ise bu hikayeyi beyaz perdeye taşıyan başarılı bir yapım.

Chris Hemsworth, Thor rolüyle dünya çapında üne kavuşmuş, Tom Hiddleston ise kardeşi Loki olarak sinema tarihinde unutulmaz bir kötü karakter yaratmıştır. Anthony Hopkins, Tanrıların kralı Odin rolünde otoriter ve etkileyici bir performans sergilerken, Natalie Portman da Jane Foster karakterini canlandırarak filmde önemli bir rol üstlenmiştir.

Filmde Thor, babası Odin tarafından çekici Mjölnir’den mahrum bırakılarak Dünya’ya sürgün edilir. Burada bir grup bilim adamıyla tanışır ve kendi dünyasının dışında bir yaşam sürmeye başlar.

Filmin yönetmen koltuğunda Kenneth Branagh oturuyor. Branagh, tiyatro ve sinema dünyasında oldukça saygın bir yere sahip, ödüllü bir yönetmen ve aktördür. Filmin senaryosu ise çizgi roman yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby’nin eserlerinden esinlenilerek Ashley Edward Miller, Zack Stentz ve Don Payne tarafından yazılmıştır.

Thor’un hikayesi, ailesiyle olan çatışmaları ve Dünya’daki maceraları üzerinden ilerleyen film de babasının sevgisini ve saygısını yeniden kazanmaya çalışıyor. Bu süreçte, Mjölnir’e layık olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.

2011 Marvel yapımı Aksiyon, fantastik ve Macera türündeki Thor 1 filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçenekleriyle Full HD 1080p kalitesinde Hdfilmizlesene ile donmadan ve kesintisiz 4K film izleyin.

Orjinal AdıThor Film Süre115 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Aksiyon, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Kenneth Branagh Oyuncular Chris Hemsworth,Anthony Hopkins,Natalie Portman,Tom Hiddleston,Stellan Skarsgård,Kat Dennings,Clark Gregg,Colm Feore
Filme Yorum Yaz