7.8 / 10
1 1

The Batman filmi, Batman karakterini ve Gotham Şehri’ni yepyeni bir bakış açısıyla ele alıyor. Bruce Wayne karakterini Robert Pattinson’ın canlandırdığı film, Batman’in kariyerinin ilk yıllarını konu alıyor. Film, Bruce Wayne’in çocukluğuna değil, onun Batman olarak geçirdiği ilk yılına odaklanıyor.

Filmde Robert Pattinson’a, Andy Serkis (Alfred Pennyworth rolünde), Paul Dano (The Riddler rolünde), Colin Farrell (The Penguin rolünde), Zoë Kravitz (Catwoman rolünde) gibi yıldız isimler eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda Ben Affleck ve Matt Reeves bulunuyor. Ben Affleck, daha önce Batman rolünü üstlenmiş ve karakteri derinlemesine anlamış bir aktör olarak bu projeye önemli bir katkıda bulunmuş olabilir. Matt Reeves ise Dawn of the Planet of the Apes gibi başarılı projelerle tanınan bir yönetmen.

Filmin senaryosu ise Batman’in yaratıcıları Bob Kane ve Bill Finger, ayrıca Peter Craig, Matt Reeves ve Mattson Tomlin gibi isimler tarafından kaleme alındı.

Filmde Batman, geçmişteki Batman filmlerinden farklı olarak, kariyerinin başlarında ve insanların çoğu tarafından bilinen bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Olaylar, Batman’in adaleti sağlamaya çalıştığı Gotham Şehri’nde geçiyor.

Filmdeki baş kötü karakter The Riddler, zekası ve bulmacalarıyla Batman’i zor durumda bırakmaya çalışıyor. Ona diğer kötü karakterler de eşlik ediyor.

The Batman 2022 filmi, DC Evreni’ndeki diğer filmlerden bağımsız bir yapıya sahip ve farklı bir olay örgüsünü işliyor. Filmde, Bruce Wayne’in yolsuzlukları ortaya çıkarmaya çalışıyor.

2022 yapımı Aksiyon türündeki The Batman filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçeneneğiyle Full HD 1080p kalitede Hdfilmizlesene ile donmadan 4K olarak kesintisiz film izleyin.

Orjinal AdıThe Batman Film Süre176 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori 2022 Filmleri, Aksiyon, Dram, Suç, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Matt Reeves Oyuncular Robert Pattinson,Zoë Kravitz,Jeffrey Wright,Colin Farrell,Paul Dano,John Turturro,Andy Serkis,Peter Sarsgaard
Filme Yorum Yaz