7.9 / 10
1 1

1910 yılı… Osmanlı İmparatorluğu son nefesini vermekteyken, Ankara’nın kalbinde bir umut filizlenmeye başladı. İmalat-ı Harbiye fabrikasının tozlu topraklarında, işçilerin yorgun bedenlerinden daha fazlası filizleniyordu. Futbol sevgisi, adeta bir güneş gibi doğuyor ve karanlığı aydınlatıyordu.

Çalışma saatlerinin yorgunluğunu unutmak, günlük hayatın monotonluğundan bir an olsun uzaklaşmak için bir araya gelen işçiler, futbolun büyülü dünyasında kayboluyordu. Top sürmek, paslaşmak ve kaleyi bulmak, sadece bir oyundan öte bir anlam kazanıyordu. Bu topraklarda filizlenen milli bilinç, futbol sahasında da kendini gösteriyordu.

Fransız işgaline karşı bir direniş sembolü haline gelen İmalat-ı Harbiye futbol takımı, her maçta milli gururu savunuyordu. Her galibiyet, bir zafer kutlaması gibiydi. Her gol, bağımsızlık haykırışı gibi yankılanıyordu.

Taraftarlar da bu coşkuya ortak oluyordu. Her maçta tribünleri dolduran Ankaralılar, sadece futbolcuları değil, milli bir ruhun yükselişini de alkışlıyordu. İmalat-ı Harbiye futbol takımı, sadece bir spor kulübünden çok daha fazlasını temsil ediyordu. Bu takım, bir direnişin, bir umudun ve bir milletin sembolüydü.

Orjinal AdıTek Yürek Imalat-i Harbiye Film Süre110 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Savaş, Tarih Ülke Yıl Yönetmen Serdar Çetinkaya Oyuncular Esat Deniz Abdaloglu, M. Sitare Akbas, Ceyhun Fersoy, Tarkan Göller, Onurcan Kaban, Mert Karabulut, Inanç Konukçu, Sedef Sahin
Filme Yorum Yaz