5.0 / 10
1 1

Bazen hayallerimiz, gerçekliğin sınırlarını aşmak ister. Ya bir ayna olsaydı ve bu hayalleri somutlaştırabilseydi? Tolga Örnek’in yönettiği ve Aziz Nesin’in öykülerinden uyarlanan “Mucize Aynalar”, bu fantastik sorunun cevabını, altı farklı hikayede arıyor.

Amatör bilim insanı Şahap Cenabettin, insanları hayallerini gerçeğe dönüştüren mucize aynaları icat ettiğinde, bir anda hayatı değişir. Bu mucizevi aynalar, insanların en derin arzularını açığa çıkararak, onları çılgın bir serüvene sürükler. Film, bu serüvenin kahramanlarının, hayallerinin peşinde koşarken, sevdiklerini gözden kaçırmanın ve gerçek hayattaki güzellikleri görmezden gelmenin bedelini ödemesini konu alıyor.

Cengiz Bozkurt, Şebnem Bozoklu, Boran Kuzum gibi usta oyuncuların rol aldığı “Mucize Aynalar”, absürt komedi ve dram türlerini harmanlayarak, izleyiciyi hem güldürmeyi hem de düşündürmeyi başarıyor.

Orjinal AdıMucize Aynalar Film Süre100 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Dram, Fantastik, Komedi Ülke Yıl Yönetmen Tolga Örnek Oyuncular Cengiz Bozkurt, Sebnem Bozoklu, Eren Demirbas, Galip Erdal, Idil Firat, Istar Gökseven, Boran Kuzum, Zerrin Sümer
Filme Yorum Yaz