5.4 / 10
1 1

Reunion Adası’nın masmavi sularıyla çevrili kıyılarında, 10 yaşında bir çocuk olan Nelson, kalbinde büyük bir hayalle yaşamaktadır. Sahne ışıklarının altında parlayan bir yıldız olmak, küçücük kalbinin en büyük tutkusudur. Bu tutkunun arkasında yatan en büyük motivasyon ise annesini gururlandırma arzusudur. Annesinin yıllardır çektiği zorlukları, fedakarlıkları ve ona olan sevgisini gören Nelson, onun için yapabileceği en güzel şeyin iyi bir şarkıcı olmak olduğuna inanmaktadır.

Bu hayalini gerçekleştirmek için ilk adımı atmaya kararlı olan Nelson, Star Kids yarışmasına katılmayı planlar. Köydeki en yakın arkadaşları Mia ve Zizou’nun da desteğiyle, yarışmaya hazırlanmaya başlar. Fakat bu yolda ilerlemek için öncelikli olarak bir eğitmen bulması gerektiğini fark eder. Tam bu sırada, kader Nelson’a beklenmedik bir sürpriz hazırlar. Paris’ten gelen ve geçmişte büyük bir şöhrete sahip olan Pierre Leroy adında bir şarkıcı, Nelson’ın annesinin çalıştığı deniz kenarındaki otelde sahne almaya başlar. İki farklı dünyanın insanı gibi görünseler de, müzik onları bir araya getirir. Yalnız ve hayal kırıklığına uğramış Pierre ile gururlu ve inatçı Nelson arasında ilk başlarda bir bağ kurulamasa da, şarkı söyleme aşkı onları ortak bir paydada buluşturur. Belki de bu ortak tutku, aralarındaki buzları eritip derin yaralarını iyileştirmeye yetecek kadar güçlüdür.

Orjinal AdıThe Island Bird Film Süre95 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2021 Filmleri, Aile, Komedi, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Gérard Jugnot Oyuncular Marc Lavoine, Soan Arhimann, Gérard Jugnot, Stéfi Celma, Philippe Duquesne, Ornela Dalèle, Zacharie Rochette, Delixia Perrine
Filme Yorum Yaz