7.1 / 10
1 1

Versiyon 1: Direnişçinin İkilemi
Danimarka’nın işgal altındaki topraklarında, Jakob, savaşın gölgesinde bir halk lisesi müdürü olarak hayatını sürdürmektedir. Eşi Lis ve çocuklarıyla birlikte, direniş hareketinin sessiz bir destekçisidir. Bir gün, Jakob beklenmedik bir haber alır: Alman mülteciler, okul binasını sığınak olarak kullanmak istemektedir. Bu durum, Jakob’u büyük bir ikilem içerisine sokar.

Bir yanda, vicdanı ona mültecilere yardım etmesini emretmektedir. Savaşın dehşetini yaşayan bu masum insanların, güvenli bir yere ihtiyacı vardır. Jakob, onların acısını paylaşmakta ve onlara yardım elini uzatmak istemektedir.

Diğer yanda ise, Danimarka’nın bağımsızlık mücadelesi aklındadır. Direniş hareketi, işgalcilere karşı savaşmak için her türlü desteğe ihtiyaç duymaktadır. Jakob, mültecilere yardım ederek, direniş hareketinin kaynaklarını ve dikkatini dağıtacağından endişe duymaktadır.

Jakob ve Lis, bu zor kararın sonuçlarını uzun uzun tartışırlar. Her iki seçeneğin de ağır bedelleri olduğunu biliyorlar. Sonunda, vicdanlarının sesini dinlemeye karar verirler. Mültecileri kabul edip, onlara sığınak ve yiyecek sağlarlar.

Jakob ve Lis’in bu cesur kararı, onları tehlikeye atmaktadır. Alman işgalciler, direnişçilere yardım edenleri cezalandırmak için acımasızdır. Jakob ve Lis, her an yakalanıp tutuklanma korkusuyla yaşamaktadır.

Orjinal AdıBefore It Ends Film Süre100 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Dram, Savaş, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Anders Walter Oyuncular Pilou Asbæk, Lasse Peter Larsen, Katrine Greis-Rosenthal, Morten Hee Andersen, Ulrich Thomsen, Jens Jørn Spottag, Amalie Drud Abildgaard, Lysser Kirstine Andersen
Filme Yorum Yaz