6.4 / 10
1 4

Sonic the Hedgehog 2 Türkçe adıyla Kirpi Sonic 2, Sega oyun stüdyosundan esinlenilerek yaratılan, aksiyon dolu bir macera komedi filmidir. 2022 yılında vizyona giren film, Jeff Fowler yönetmenliğinde çekilmiş olup, Pat Casey, Josh Miller ve John Whittington tarafından yazılmıştır. Film, Sonic karakterini Ben Schwartz’ın seslendirdiği ve onun yanı sıra Colleen O’Shaughnessey ve Idris Elba gibi yetenekli oyuncuların da bulunduğu güçlü bir kadroya sahiptir.

Sonic, Dünya’da yeni bir hayata başlamış, adalet dağıtmak amacıyla suçla mücadele etmeye çalışmaktadır. Ancak bu konuda pek de başarılı olduğunu söylemek zor. Arkadaşı Tom Wachowski, Sonic’e güçlerini doğru zamanda kullanması gerektiğini hatırlatarak sabırlı olmasını tavsiye eder. Tom ve eşi Maddie, Rachel isimli kız kardeşlerinin düğünü için Hawaii’ye gitmeye karar verirler ve Sonic evde yalnız kalır. Ancak Sonic’in eğlencesi, Dr. Robotnik’in kötü bir şekilde geri dönmesiyle sona erer.

Robotnik, mantar gezegeninden Knuckles’ın yardımıyla kaçmayı başarır. Knuckles, Master Emerald’ı bulup kendi kabilesini canlandırmak istemekte, Sonic’e saldırarak bu değerli taşı nereye sakladığını öğrenmeye çalışmaktadır. Bu sırada, Tails isimli tilki Sonic’e yardım eder ve onunla birlikte Robotnik ve Knuckles’a karşı mücadele etmeye başlarlar.

Sonic ve Tails, Longclaw’ın bıraktığı haritada yer alan ipuçlarını takip ederek Siberya’ya ulaşırlar ve burada eski bir tapınak içinde bir pusula bulurlar. Ancak bu sırada Robotnik ve Knuckles da onların peşindedir. Bir çığ felaketi sırasında Robotnik ve Knuckles pusulayı ele geçirirler, Sonic ise Tom ile iletişime geçerek yardım ister.

7 IMDB puanına sahip olan Sonic the Hedgehog 2, macera ve aksiyon dolu sahneleri ile göz dolduruyor. 4k film formatı ile görsel bir şölen sunan yapım, serinin üçüncü filminin de yapım aşamasında olduğu bilgisi ile hayranlarını heyecanlandırıyor.

2022 yapımı Kirpi Sonic 2 filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçenekleriyle Full HD 1080p kalitesinde Hdfilmizlesene ile online olarak kesintisiz 4K film izleyin.

Orjinal AdıSonic the Hedgehog 2 Film Süre122 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori 2022 Filmleri, Aksiyon, Komedi, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Jeff Fowler Oyuncular James Marsden,Jim Carrey,Ben Schwartz,Tika Sumpter,Idris Elba,Natasha Rothwell,Adam Pally,Shemar Moore
Filme Yorum Yaz