3.2 / 10
1 27

Kirpi Sonic diğer adıyla Sonic the Hedgehog, mavi, süpersonik hızda koşabilen bir kirpinin maceralarını konu alıyor. Sonic, kendi gezegeninde Ekidne kabilesinin peşine düşmesi üzerine, Baykuş Longclaw tarafından Dünya’ya gönderilir. Burada, on yıla yakın bir süre saklanmayı başarır ancak bir kaza sonucu hem büyük bir elektrik kesintisine sebep olur hem de kendisini bu gezegenler arası yolculuklarda koruyan yüzükleri kaybeder. Bu süreçte, Sonic, Green Hills adlı küçük bir kasabada yaşamaya başlar.

Green Hills, sakin ve huzurlu bir yerdir ve burada Tom Wachowski adında eski bir asker, şimdi ise polis olarak görev yapmaktadır. Sonic, Tom’u gizlice takip eder ve zamanla onun hayatına aşina olur. Ancak bir gün Sonic, Tom tarafından fark edilir ve bu beklenmedik buluşma, ikilinin hayatını tamamen değiştirir. Hükümet, Sonic’in yarattığı elektrik kesintisinin peşine düşer ve bu iş için Dr. Robotnik’i görevlendirir. Dr. Robotnik, kötü niyetli bir bilim adamıdır ve Sonic’i yakalamak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Sonic ve Tom, Dr. Robotnik’ten kaçarken bir yandan da Sonic’in kaybolan yüzüklerini bulmaya çalışır. Sonic, Tom’dan yardım ister ve ikili, San Francisco’ya doğru yola çıkar. Yolda, Tom’un eşi Maddie de onlara katılır ve bu üçlü, Sonic’in yüzüklerini bulma ve Dr. Robotnik’ten kaçma macerasına atılır.

Film, 6.5 IMDB puanı ile dikkat çekerken, 99 dakikalık süresi boyunca izleyicilere renkli ve eğlenceli bir görsel şölen sunuyor. 320 milyon dolarlık gişe hasılatı ile büyük bir başarıya imza atan film, aynı zamanda favori aile filmi ödüllerine aday gösterildi. Jim Carrey, James Marsden ve Natasha Rothwell gibi isimlerin yer aldığı güçlü kadrosu ile Sonic the Hedgehog, hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifle izleyebileceği bir film.

2020 yapım Kirpi Sonic 1 filmini Full HD 1080p kalitede Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı seçeneğiyle Hdfilmizlesene ile kesintisiz 4k izleyebilirsiniz.

Orjinal AdıSonic the Hedgehog Film Süre99 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori 2020 Filmleri, Aksiyon, Animasyon, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Jeff Fowler Oyuncular Ben Schwartz,James Marsden,Jim Carrey,Tika Sumpter,Natasha Rothwell,Adam Pally,Lee Majdoub,Neal McDonough
Filme Yorum Yaz