7.5 / 10
1 5

Antik Çin’de, ailelerinin katledilmesinin ardından köleliğe mahkum edilen iki çocuk, neredeyse kardeş gibi büyümüş ve tüm zorlukları birlikte göğüslemişlerdir. Büyük kardeş, cesur ve güçlü biriydi. Genç kardeş ise zeki ve kurnazdı. İki kardeş, imparatorluğun en büyük savaşçıları olma hayaliyle büyümüşlerdir.

Bir gün, imparatorluk ordusu bir köye baskın düzenler. Köylülerin çoğu öldürülür, hayatta kalanlar ise köle olarak alınır. Bu baskında, büyük kardeş ve genç kardeş de yakalanır.

Büyük kardeş, köleliğe boyun eğmez. Efendisine karşı çıkar ve onu yaralar. Efendi, büyük kardeşi öldürmek için emir verir. Genç kardeş, büyük kardeşi kurtarmak için elinden geleni yapar ama başarılı olamaz. Büyük kardeş, genç kardeşin kollarında ölür.

Genç kardeş, büyük kardeşinin ölümüyle sarsılır. Ama onu da köleliğe mahkum etmek isteyenlere karşı savaşmaya kararlıdır. Genç kardeş, yoğun bir şekilde antrenman yapar ve yeteneklerini geliştirir.

Bir gün, imparatorluk içinde bir darbe gerçekleşir. İmparatorun ordusu yenilir ve imparator tahttan indirilir. Darbeciler, yeni bir imparator seçerler. Yeni imparator, köleleri özgürleştirmeye karar verir.

Genç kardeş, özgürlüğüne kavuşur. Ama büyük kardeşinin son sözlerini unutmaz. Büyük kardeş, ona bir yere gitmesi gerektiğini söylemiştir. Genç kardeş, büyük kardeşinin son sözlerine sadık kalmaya kararlıdır.

Genç kardeş, büyük kardeşinin söylediği yere gider. Orada, büyük kardeşinin bir arkadaşıyla karşılaşır. Büyük kardeşin arkadaşı, genç kardeşe büyük kardeşinin ölümünün arkasındaki sırrı anlatır.

Büyük kardeşin ölümünün arkasında, imparatorluğun içinde bir komplo vardır. Komplonun amacı, yeni imparatoru tahttan indirmek ve eski imparatoru yeniden tahta geçirmektir.

Genç kardeş, komployu ortaya çıkarmak için harekete geçer. Genç kardeş, komplonun arkasındakileri bulur ve onları durdurur. Genç kardeş, komployu durdurarak yeni imparatorun tahtını korumasına yardımcı olur.

Genç kardeş, büyük kardeşinin intikamını alır ve imparatorluğun içine sızmış olan kötülüğü ortadan kaldırır. Genç kardeş, büyük kardeşinin hayallerini gerçekleştirerek, imparatorluğun en büyük savaşçılarından biri olur.

Orjinal AdıKingdom 1 Film Süre134 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori Aksiyon, Savaş, Tarih, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Shinsuke Sato Oyuncular Kento Yamazaki, Ryô Yoshizawa, Masami Nagasawa, Kanna Hashimoto, Kanata Hongô, Shinnosuke Mitsushima, Shinnosuke Abe, Motoki Fukami
Filme Yorum Yaz