7.1 / 10
1 13

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı, Johnny Depp’in başrolünde olduğu Karayip Korsanları serisinin son filmidir. Bu film serideki diğer filmler gibi gişede büyük başarı elde etmiş ve neredeyse tüm filmleri gibi gişe rekorları kırmıştır. İlk üç filmin yönetmen koltuğunda Gore Verbinski otururken, dördüncü filmde Rob Marshall yönetmenliği üstlenmiştir. Serinin beşinci ve son filmi olan Salazar’ın İntikamı’nda ise Joachim Rønning ve Espen Sandberg yönetmenlik yapmıştır.

Dördüncü filmde yer almayan Will Turner, bu filmde tekrar sahnede yerini almış ve Orlando Bloom tarafından canlandırılmıştır. Javier Bardem ise kötü karakter Kaptan Salazar rolüyle filmdeki yerini almıştır. Film, 2015 yılı Şubat ayında başlayan temel çekimlerin ardından aynı yılın Temmuz ayında tamamlanmış ve 26 Mayıs 2017 tarihinde 3D olarak vizyona girmiştir. Filmin IMDb puanı 6.5 olarak belirlenmiştir.

Filmde Jack Sparrow’un babasını ünlü müzisyen Keith Richards, amcasını ise The Beatles grubunun bas gitaristi Paul McCartney canlandırmıştır. Salazar’ın İntikamı, serinin son filmi olacağı söylentilerine rağmen, film vizyona girdikten sonra altıncı filmin de yolda olduğuna dair haberler gelmiştir.

Filmdeki hikaye, bir önceki filmde Davy Jones’un gemisi Uçan Hollandalı’da tutsak olan Will Turner’ın oğlu Henry’nin babasını bulmak için çıktığı yolculuğu anlatmaktadır. Henry, babasını bulur, ancak babasına yapılan laneti kaldırmanın tek yolunun Poseidon’un Trident’ine sahip olmak olduğunu öğrenir. Bu nesneyi bulmak için, babasının eski dostu Jack Sparrow’un yardımına ihtiyaç duyar. Bu macerada, onlara gökbilimci Carina da katılır. Carina, Poseidon’un Trident’ine götürecek haritaya sahiptir ancak cadılıkla suçlandığı için zindana atılmıştır. Film, Jack, Henry ve Carina’nın maceralarını, onların kötü korsan Salazar ve İngiliz askerleriyle olan mücadelelerini ve aralarındaki ilişkilerin gelişimini konu almaktadır.

2017 yapımı Bilim Kurgu, Aksiyon türündeki Karayip Korsanları 5 Salazar’ın Intikamı filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçenekleriyle Full HD 1080p kalitesinde Hdfilmizlesene ile kesintisiz 4K izleyebilirsiniz.

Orjinal AdıPirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales Film Süre129 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Aksiyon, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Joachim Rønning,Espen Sandberg Oyuncular Johnny Depp,Geoffrey Rush,Javier Bardem,Orlando Bloom,Brenton Thwaites,Kaya Scodelario,Kevin McNally,Golshifteh Farahani
Filme Yorum Yaz