4.2 / 10
1 25

2003 yılında vizyona giren Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filminin devam niteliğindeki Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı, yine Gore Verbinski tarafından yönetilmiştir. Bu 2006 tarihli yapım, ilk filmdeki başarıyı tekrarlamak üzere yepyeni bir oyuncu kadrosu ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush, Jack Davenport, Naomie Harris, Alex Norton, Martin Klebba ve Bill Nighy gibi tanınmış isimleri bünyesinde barındıran film, yayınlandığı dönemde 643 milyon dolarlık bir gişe hasılatına ulaşmayı başarmış ve ilk filmde oluşan ilgiyi sürdürerek devam filminin yapılmasını garanti altına almıştır.

Bu göz alıcı devam filmi, En İyi Görsel Efekt kategorisinde 2007 Oscar’ına layık görülmüş, aynı zamanda birçok farklı kategori ve ödül törenlerinde adaylık kazanmanın yanı sıra birçok ödül de almıştır. Walt Disney Pictures’ın prodüksiyonunu üstlendiği bu yapımın IMDb puanı 7.3’tür ve hem oyuncu kadrosu, hem müzikleri, hem de görsel efektleri ile izleyicilerden olumlu geri dönüşler almıştı.

Film, Will Turner, Elizabeth Swann ve Jack Sparrow’un maceralarını sürdürdüğü bir hikaye ile devam etmektedir. “Ölü Adamın Sandığı”nda Will ve Elizabeth, kendilerini nasıl serbest bırakacaklarını düşünmektedirler. Onları esir alan lord, Will’den Jack Sparrow’un sahip olduğu özel bir pusulayı alıp kendisine getirmesi şartı ile onları serbest bırakacağını belirtir. Bu pusula, sahibinin en çok değer verdiği şeyin yerini gösteren nadir bir objedir. Will, Elizabeth’i kurtarmak ve pusulayı almak üzere denize yelken açar ve Jack Sparrow’un izini sürer. Jack’i bulduğunda, adada yaşayan yerlilerin Jack ve mürettebatını öldürüp yemek planları yaptıklarını keşfeder.

Bir adada başlayan bu kovalamaca, Jack’in Siyah İnci gemisine binip kaçmayı başarması ile son bulur. Ancak Will, Jack’i yakalamayı başarır. Pusulanın peşinde olan Will, bu süreçte Jack’in başına bela olan Davy Jones ve Kraken adındaki devasa bir deniz canavarının da peşlerinde olduğunu fark eder. Will, Siyah İnci’yi bir kez daha kaybetme korkusu yaşayan Jack’ten, Uçan Hollandalı adlı gemiye gidip Davy Jones’tan bir anahtar çalmasını ister. Bu anahtar, içinde ölü bir adamın kalbinin bulunduğu bir sandığın kilidini açabilecek niteliktedir. Jack, bu kalbi ele geçirerek Davy Jones ve Kraken’i kontrol edebilmeyi ummaktadır. Bu heyecan dolu korsan hikayesinde Jack Sparrow, her zamanki gibi zor durumdan sıyrılmayı başaracaktır.

2006 yapım Aksiyon türünde ki Karayip Korsanları 2 Ölü Adamın Sandığı filmini Full HD 1080p kalitede Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı seçeneğiyle Hdfilmizlesene ile kesintisiz 4k izleyebilirsiniz.

Orjinal AdıPirates of the Caribbean: Dead Man's Chest Film Süre151 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Aksiyon, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Gore Verbinski Oyuncular Johnny Depp,Orlando Bloom,Keira Knightley,Jack Davenport,Bill Nighy,Jonathan Pryce,Lee Arenberg,Mackenzie Crook
Filme Yorum Yaz