6.8 / 10
1 3

Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises), Christopher Nolan’ın Batman Üçlemesi’nin üçüncü ve son filmidir. Film, Bruce Wayne/Batman’in (Christian Bale) Gotham Şehri’ne dönüşünü ve Bane (Tom Hardy) adlı yeni bir düşmanla karşılaşmasını konu alır.

Batman’in emekliliğe çekildiği, Harvey Dent’in ölümünden sonra şehirdeki suç oranının düştüğü ve Dent Yasası’nın etkisiyle birçok suçlunun hapisle cezalandırıldığı bir dönemde geçer. Ancak Bane’in ortaya çıkışıyla Gotham bir kez daha tehlike altına girer. Bane, şehri kontrol altına almayı ve Harvey Dent’in gerçek yüzünü açığa çıkarmayı amaçlamaktadır.

Selina Kyle (Anne Hathaway), filmde Catwoman karakterine hayat verir. Selina, başlangıçta Bane ile işbirliği yapar ve Bruce Wayne’in parmak izlerini çalar. Ancak işler beklediği gibi gitmez ve Selina, Batman ile işbirliği yaparak Bane’e karşı savaşır.

Gary Oldman, James Gordon karakteriyle filmde önemli bir rol oynar. Gordon, Bane’in planlarını öğrenmeye çalışırken ağır yaralanır ve John Blake (Joseph Gordon-Levitt) tarafından kurtarılır. Blake, filmin ilerleyen bölümlerinde Batman’e yardım etmek için önemli bir rol üstlenir.

Michael Caine, Bruce Wayne’in sadık uşağı Alfred karakterini canlandırıyor. Alfred, Bruce’un Batman olarak geri dönmeye karar verdiğinde onu desteklemez ve onu kaybetmekten korktuğu için ondan uzaklaşır.

Kara Şövalye Yükseliyor, Nolan’ın Batman Üçlemesi’ni epik bir finalle sonlandırıyor. Film, hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu yorumlar alarak başarılı bir şekilde gişede yer bulmuş ve Batman serisini muazzam bir şekilde tamamlamıştır.

2012 yapımı Aksiyon türündeki Batman Kara Şövalye Yükseliyor filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçenekleriyle Full HD 1080p kalitesinde Hdfilmizlesene ile donmadan ve kesintisiz 4K film izleyebilirsiniz.

Orjinal AdıThe Dark Knight Rises Film Süre164 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Aksiyon, Gerilim, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke , Yıl Yönetmen Christopher Nolan Oyuncular Christian Bale,Tom Hardy,Anne Hathaway,Gary Oldman,Joseph Gordon-Levitt,Marion Cotillard,Morgan Freeman,Michael Caine
Filme Yorum Yaz