5.1 / 10
1 1

Nisan 2022’de başlayan Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki dava, sadece bir iftira davasından öte, Hollywood’un en sansasyonel ayrılıklarından birinin perde arkasını ve medyanın bu davadaki rolünü irdeleyen bir dramaya dönüşüyor. Belgesel tarzı anlatımıyla izleyiciyi adeta mahkeme salonuna taşıyan yapım, Depp ve Heard’ün çalkantılı ilişkisinin ve yasal mücadelenin bilinmeyen yönlerini gözler önüne seriyor.

Dava, Depp’in Heard’e karşı açtığı 50 milyon dolarlık iftira davası ile başlıyor. Heard ise 100 milyon dolarlık karşı dava açarak Depp’in de kendisine karşı iftira attığını öne sürüyor. Davanın ilerleyen aşamalarında Depp ve Heard’ün birbirlerine karşı şiddet ve taciz iddiaları, mahkeme salonunda ve medyada büyük bir yankı uyandırıyor.

Belgesel, sadece dava dosyalarına ve mahkeme salonunda yaşananlara değil, aynı zamanda bu davayı yakından takip eden magazin basını ve sosyal medyadaki tepkilere de odaklanıyor. Depp ve Heard’ün hayranları ve karşıtları arasında yaşanan kutuplaşma, davaya dair algıları ve kamuoyunun tepkilerini belgesel, tarafsız bir bakış açısıyla izleyiciye sunuyor.

Gerçek mi kurgu mu? Sorusunu izleyicinin vicdanına bırakan bu belgesel, Depp ve Heard arasındaki ilişkinin karanlık yönlerini ve medyanın bu davayı nasıl bir sirk haline getirdiğini gözler önüne seriyor.

Orjinal AdıDepp V Heard Film Süre50 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Belgesel, Netflix, Suç, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Emma Cooper Oyuncular Nick Viall, Amber Heard, Johnny Depp, Melissa Melottey, Wayne F. Dennison, Tisha Morris
Filme Yorum Yaz