9.3 / 10
1 2

Marvel Sinematik Evreni’ne yeni bir boyut kazandıran ve mistik güçleri konu alan bir süper kahraman filmidi Doktor Strange – Doctor Strange. Scott Derrickson’ın yönetmenliğini yaptığı film, Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılan ve Benedict Cumberbatch tarafından canlandırılan Doktor Stephen Strange karakterini odağına alır. Film, Cumberbatch’in performansı, görsel efektler ve müzikleri ile övgü toplamıştır.

Filmde Doktor Strange, başarılı bir beyin cerrahıyken geçirdiği trafik kazası sonucunda ellerini kullanamaz hale gelir. Çaresiz kalan Strange, iyileşme umuduyla Tibet’e gider ve burada Kadim Kişi (Ancient One) ile tanışır. Kadim Kişi, ona mistik güçlerin kapılarını açar ve Strange kısa sürede bu güçleri öğrenir.

Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor, Benedict Wong, Tilda Swinton, Scott Adkins, Mads Mikkelsen, Michael Stuhlbarg ve Benjamin Bratt gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu filmi daha da zenginleştirirken, görsel efektler izleyiciyi büyüler. Film, 3D gösterimiyle de dikkat çeker ve dünya çapında 677 milyon dolar gişe hasılatı elde eder. Doktor Strange, 2017 yılında Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films’de çeşitli ödüller kazandı.

Filmde Doktor Strange, Kadim Kişi ve öğrencileriyle birlikte Dünya’yı tehdit eden Dormammu ile mücadele eder. Zaman Taşı’nı kullanarak Dormammu’yu zaman döngüsüne hapseder ve onun Dünya’ya saldırısını engeller. Bu zafer, Doktor Strange’in süper kahramanlar arasındaki yerini almasını ve Dünya’yı koruma görevini üstlenmesini sağlar. Film, Marvel Sinematik Evreni’nin genişlemesi açısından önemli bir adım olarak görüldüğü gibi Doktor Strange karakterini de önemli bir kahraman olarak konumlandırdı.

2016 Marvel yapımı Bilim Kurgu türündeki Doktor Strange filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçenekleriyle Full HD 1080p kalitesinde Hdfilmizlesene ile kesintisiz 4K izleyin.

Orjinal AdıDoctor Strange Film Süre115 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Aksiyon, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Scott Derrickson Oyuncular Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Benedict Wong, Mads Mikkelsen, Tilda Swinton, Michael Stuhlbarg, Benjamin Bratt, Scott Adkins, Zara Phythian, Alaa Safi, Katrina Durden, Topo Wresniwiro, Umit Ulgen
Filme Yorum Yaz