5.5 / 10
1 3

Kavurucu çöl güneşinin altında, bir mülteci kampı yok olmanın eşiğindeydi. Kuraklık, açlık ve hastalıklarla boğuşan kampa, yeni bir tehdit musallat olmuştu: Hemen yanı başlarındaki petrol kuyusunun alevleri, kampı ve çevresini tehdit ediyordu. Yangının yarattığı yoğun duman, güneş ışığını bile engellemiş, kampı karanlık ve boğucu bir atmosfere hapsetmişti.

Bu umutsuzluk tablosunun ortasında, bir kahramanlık hikayesi filizlenmeye başladı. Petrol kuyusunun işletmecisi, yangını söndürmek için cesur bir plan hazırladı: Nitrogliserin patlamasıyla yangını kontrol altına almak. Bu planın hayata geçmesi için ise zamana karşı bir yarış başlıyordu.

Uzman bir ekip, 200 kg’lık patlayıcıyı iki kamyona yükleyerek 800 kilometrelik tehlikeli bir yolculuğa çıktı. Kamyonlar, çölün engebeli arazisinde, mayın tarlaları ve silahlı isyancıların kontrolündeki bölgelerden geçmek zorundaydı. Ekip, her saniye felaketin bir adım daha yaklaştığının bilincindeydi.

Bu cesur kahramanlar, zamana karşı yarışırken, aynı zamanda mayın tarlalarının gizemli tehlikesiyle ve isyancıların kurşunlarıyla da boğuşmak zorundaydı.

Orjinal AdıLe salaire de la peur Film Süre104 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Aksiyon, Dram, Gerilim, Macera, Netflix, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Julien Leclercq Oyuncular Sofiane Zermani, Alban Lenoir, Joseph Beddelem, Mohammed Boussalem, Toussaint Colombani, Frédéric Ducastel, Franck Gastambide, Ana Girardot
Filme Yorum Yaz