6.6 / 10
1 6

2005 yılında gösterime giren Batman Başlıyor, Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı ve David S. Goyer ile birlikte senaryosunu yazdığı ve Batman karakterinin köken hikayesini anlatırken, DC Evreni’nde Batman’in yeni serisinin ilk filmidir.

Filmin başrolünde Christian Bale, Bruce Wayne/Batman karakterini canlandırırken, filmde aynı zamanda Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman, Cillian Murphy ve Morgan Freeman gibi ünlü isimler yer almaktadır.

Bruce Wayne’in çocukken yaşadığı travmatik bir olay sonucu yarasa fobisi geliştirmesi ve ailesinin gözleri önünde öldürülmesiyle başlar. Bu olaylar, Bruce’un hayatını tamamen değiştiren bir dönemeçtir. Ailesinin intikamını alamayan Bruce, dünyayı dolaşarak dövüş sanatları konusunda eğitim alır ve sonunda Henri Ducard ve Ra’s Al Ghul liderliğindeki Gölgeler Ligi’ne katılır.

Gölgeler Ligi’nin Gotham Şehri’ni yok etme planlarını öğrenen Bruce, bu düşünceye karşı çıkar ve tapınağı yakarak kaçar. Gotham’a döndüğünde, ailesinin şirketi Wayne Enterprises ile ilgilenmeye başlar ve babasının arkadaşı Lucius Fox’un yardımıyla Batman kimliğini oluşturur. Bruce, Batman olarak suçla mücadele etmeye başlar ve Gotham Şehri’ni daha iyi bir yer yapmaya çalışır.

Film, Batman karakterinin köken hikayesini, onun neden bu maske altında suçla savaşmaya karar verdiğini ve ilk defa Batman olarak suçla mücadele etmeye başladığını anlatıyor. Batman Begins, Batman serisinin yeniden başlatılmasına öncülük eden ve sonraki filmler The Dark Knight ve The Dark Knight Rises ile birlikte Nolan’ın Batman Üçlemesi olarak bilinen serinin ilk filmidir.

2005 yapımı Aksiyon türündeki Batman Begins – Batman Başlıyor filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçenekleriyle Full HD 1080p kalitesinde Hdfilmizlesene ile kesintisiz 4K izleyebilirsiniz.

Orjinal AdıBatman Begins Film Süre140 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Aksiyon, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke , Yıl Yönetmen Christopher Nolan Oyuncular Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman, Cillian Murphy, Tom Wilkinson, Rutger Hauer, Ken Watanabe, Mark Boone Junior, Linus Roache, Morgan Freeman, Larry Holden
Filme Yorum Yaz