7.4 / 10
1 7

Alacakaranlık serisinin son filmi olan Alacakaranlık 5 Şafak Vakti Bölüm 2 (Twilight: Breaking Dawn Part 2), Bella ve Edward Cullen’ın kızları Renesmee’yi dünyaya getirdikten sonraki hikayeyi anlatan film Bella ve Edward’ın kızı Renesmee’nin doğumuyla birlikte vampir klanlarını bir araya getirme çabalarıda beyazperdeye aktarıyor.

Bella artık bir vampir olmuş ve ailesiyle birlikte yeni bir hayata başlamıştır. Ancak kısa bir süre sonra Renesmee’nin doğası ve büyüme hızı, Volturi adlı vampir liderleri tarafından bir tehdit olarak algılanır. Volturi, Cullen ailesini ve onların müttefiklerini Renesmee’yi yok etmekle suçlar. Bella, Edward ve aileleri, kızlarının hayatını kurtarmak için vampir klanlarını bir araya getirmeye karar verirler. Bu büyük ve tehlikeli savaşın önlenmesi için kanıtlar sunmak zorundadırlar.

Film, Cullen ailesinin ve müttefiklerinin, Renesmee’nin ölümlü bir tehdit olmadığını ispatlamak için başlattıkları hazırlıkları ve mücadeleyi odaklar. Aynı zamanda, Bella’nın yeni vampir güçlerini keşfetmesi ve kızı için her şeyi riske atması hikayenin önemli unsurlarından biridir.

Ancak, doğan kızlarının Volturi tarafından yalan iltihamlara maruz kalma tehlikesi vardır. Bella ve Edward, kızlarını korumak için ellerinden geleni yaparlar. Ancak, bu görev hiç de kolay olmayacaktır. Bella ve Renesmee’nin güçlerinin karşısında durabilecek kimse yoktur.

Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2, İmdb puanı 5.5 olan film 2012 yapımı bir Amerikan yapımıdır. Bill Condon tarafından yönetilen filmde Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner gibi oyuncular rol alıyor. Film, dram, fantastik, macera türlerinde yer alıyor.

Alacakaranlık Efsanesi 5 Şafak Vakti Bölüm 2 Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı olarak 4K, 1080p ve 720p Full HD yüksek kalitelerde sinema zevkinizi Hdfilmizlesene ile izleyin, keyifli seyirler.

Orjinal AdıThe Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 Film Süre115 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Dram, Fantastik, Macera, Romantik - Aşk, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Bill Condon Oyuncular Kristen Stewart,Robert Pattinson,Taylor Lautner,Peter Facinelli,Elizabeth Reaser,Ashley Greene,Jackson Rathbone,Kellan Lutz
Filme Yorum Yaz