4.0 / 10
1 20

Bella, Phoenix’te yaşayan bir genç kızdır ve hayata karşı isyanları vardır. Annesi başka biriyle evlenince Bella, babasının yanına taşınır. Edward ise, uzun yıllardır ailesiyle birlikte yaşayan gizemli bir gençtir.

Aslında Edward, vampir olan bir aileye sahiptir ve bu kimliklerini saklamayı başarmışlardır. Ailesi Fork kasabasında insan kanı içmeden sakin bir hayat sürdürmektedir. Bella, yeni okulunda Edward’a karşı derin duygular besler ve onun vampir olduğunu öğrenmesine rağmen ondan vazgeçemez. İkisi arasında tehlikeli ve tutkulu bir ilişki başlar.

Alacakaranlık Efsanesi 1 filmi, 2008 yapımı bir dram, fantastik ve romantik türündedir. Yönetmenliğini Catherine Hardwicke yapmıştır. Filmin başrollerinde Kristen Stewart, Sarah Clarke, Matt Bushell, Billy Burke, Gil Birmingham, Taylor Lautner, Gregory Tyree Boyce, Justin Chon, Michael Welch ve Anna Kendrick rol aldı.

IMDB puanı 5.2 olan film, ABD yapımıdır. Alacakaranlık 1 Türkçe dublaj veya Türkçe altyazı seçenekleriyle Hdfilmizlesene ile 4k, 1080p ve 720p Full HD gibi yüksek kalitelerde Full HD izleyebilirsiniz, iyi seyirler.

Orjinal AdıTwilight Film Süre122 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Dram, Fantastik, Romantik - Aşk, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Catherine Hardwicke Oyuncular Kristen Stewart, Sarah Clarke, Matt Bushell, Billy Burke, Gil Birmingham, Taylor Lautner, Gregory Tyree Boyce, Justin Chon, Michael Welch, Anna Kendrick
Filme Yorum Yaz