8.3 / 10
1 1

Danny Casolaro’nun 1991’deki şüpheli ölümüne ve ardında bıraktığı gizemli “Ahtapot” bağlantısına ışık tutuyor. Casolaro, ölümünden önce, “Octopus” adını verdiği gizemli bir örgütün varlığını araştırıyordu. Bu örgütün, çalıntı hükümet casus yazılımlarıyla bağlantılı olduğu ve çözülememiş cinayetler ile büyük siyasi skandalların arkasında olduğu düşünülüyordu.

Dizi, Casolaro’nun ölümünü araştıran araştırmacı gazeteci Christian Hansen’in izinden gidiyor. Hansen, Casolaro’nun ölümünün intihar olduğuna inanmıyor ve onu öldürenlerin “Ahtapot” ile bağlantılı olduğunu düşünüyor. Hansen, Casolaro’nun izlerini sürerken, Adalet Bakanlığı’nın müttefikleri izlemek için çalıntı teknoloji kullandığı karanlık bir programla karşılaşıyor.

Belgesel, Casolaro’nun ölümünün gizemini çözmeye çalışan Hansen’in tehlikeli yolculuğunu ve “Ahtapot”un karanlık ağını gözler önüne seriyor. Casolaro’nun notları, ses kayıtları ve tanıklarla yapılan röportajlar, izleyicileri bu karmaşık ve ürkütücü hikayenin içine çekiyor.

Orjinal AdıAmerican Conspiracy: The Octopus Murders Film Süre60 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Belgesel, Netflix, Suç, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Zachary Treitz Oyuncular Zachary Treitz, Danny Casolaro, Christian Hansen
Filme Yorum Yaz