7.8 / 10
1 3

The Avengers, 4 May 2012 tarihinde gösterime giren ve Marvel Sinematik Evreni’nin önemli bir parçası olan bir aksiyon, macera ve bilim kurgu filmidir. Filmin yönetmenliğini Joss Whedon üstlenmiş, senaryosunu ise Joss Whedon ve Zak Penn birlikte yazmıştır. Başrollerde ünlü oyuncular Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Jeremy Renner ve Tom Hiddleston yer almaktadır.

Hikaye, Samuel L. Jackson tarafından canlandırılan Nick Fury’nin S.H.I.E.L.D’ı yönettiği bir dünya düzeni içinde geçmektedir. S.H.I.E.L.D, dünya barışını korumak ve süper kahramanlarla tehlikelere karşı durmak amacıyla oluşturulmuş bir ajandır. Bu ajansta yer alan süper kahramanlar ise Hulk, Thor, Iron Man, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow gibi tanıdık isimlerdir.

Yeraltı tanrısı ve Thor’un kardeşi olan Loki’nin, dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başladığında başlar. Loki ve onun kötü takımı, dünya üzerine büyük bir tehdit oluştururken, Nick Fury ve süper kahraman takımı, güçlerini birleştirerek dünyayı koruma görevine soyunurlar. Marvel çizgi romanlarından ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan bu film, Marvel evreninin önemli bir parçasıdır ve büyük bir hayran kitlesi tarafından sevilmiştir.

The Avengers, dünya çapında büyük bir başarı elde ederek en çok hasılat yapan altıncı film olarak tarihe geçmiş ve Marvel evreninin zirvesine ulaşmıştır. Filmde süper kahramanlar, Loki ve onun tehlikeli işbirlikçileri karşısında bir araya gelip işbirliği yaparak dünyayı korumaya çalışırlar. Ancak bu görev, karakterlerin farklı yeteneklerini ve kişiliklerini bir araya getirme gerekliliği ile doludur, ve onların başarılı olup olamayacağı belirsizdir. Bu film, süper kahramanları aynı çatı altında toplamak için bir araya gelen Yenilmezler Takımı’nın oluşumunu anlatır.

Joss Whedon tarafından yönetilen Yenilmezler filmi, izleyicilerden tam not almayı başardı. Filmin yüksek IMDb puanlarına sahip olduğu açıkça görülüyor. Filmde SHIELD adlı uluslararası bir barış örgütü bulunuyor ve bu örgütün başında Nick Fury yer alıyor. Yakın bir zamanda dünyayı alt üst edecek bir düşman ortaya çıkıyor ve bu felaketi önlemek için önlemler alınması gerekiyor. Fury, dünyayı kurtarmak için harekete geçiyor ve en güçlü süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurmayı planlıyor. Amacı, dünyaya karşı dış düşman etkilerine karşı savaşmak. Bu amacını başarabilecek mi? Kurduğu ekip ne kadar başarılı olacak? Bu soruların cevabını filmi izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yenilmezler filmi, sinema dünyasına etkili bir şekilde giriş yaptı ve sinema tutkunlarının kalbini çalmayı başardı. 1963 yılında yayınlanan ve çizgi roman fanatiklerinin en sevdiği türlerden biri olan The Avengers’ın sinema uyarlamasıdır. Filmde birçok sevilen oyuncuya yer verilmiştir, bunlar arasında Robert Downey, Mark Ruffalo, Chris Evans, Chris Hemsworth, Jeremy Renner gibi isimler bulunmaktadır. Ayrıca Marvel’in süper kahramanları olan Nick Fury, Hulk, Kaptan Amerika, Iron Man, Thor, Hawkeye ve Black Widow’u aynı filmde görebilirsiniz. Yenilmezler filmi, aksiyon, bilim kurgu ve macera odaklı sahneleriyle dikkat çekmektedir.

Film, 2012 yılında yayınlanmış olup IMDb puanı 8.0’dır. Aksiyon, bilim kurgu, macera ve yabancı film türünde. Yenilmezler 1 Türkçe dublaj veya Türkçe altyazı seçenekleriyle 4k, 1080p veya 720p Full HD kalitesinde Hdfilmizlesene ile izleyebilirsiniz.

Orjinal AdıThe Avengers Film Süre143 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Joss Whedon Oyuncular Robert Downey Jr.,Chris Evans,Scarlett Johansson,Jeremy Renner,Mark Ruffalo,Chris Hemsworth,Tom Hiddleston,Clark Gregg
Filme Yorum Yaz