4.8 / 10
1 1

978 yılı Şili için karanlığın ve korkunun hakim olduğu bir dönemdir. Askeri diktatör Augusto Pinochet’in gölgesinde, ülke zulüm ve vahşetle sarsılmaktadır. Bu zorlu atmosferde, Andrea ve Camila adında iki kız kardeş, kuzenleri Magdalena ve onun lezbiyen sevgilisi Julia ile birlikte Şili’nin kırsal bir bölgesine bir geziye çıkarlar. Fakat bu masum gezi, hayatlarının en dehşet verici deneyimine dönüşecektir.

Bir adam ve oğlu tarafından vahşice saldırıya uğrayan dört kadın, kasabada yardım bulamazlar. Çaresizlik içinde iki polisin yardımıyla saldırganlarla yüzleşmeye karar verirler. Bu cesur adım, onları Şili tarihinin en karanlık dönemlerinden birinin izlerini keşfetmeye sürükler. Saldırganların kanlarında Pinochet rejiminin yarattığı korkunç mirasın izlerini bulurlar. Bu keşif, onları en acımasız düşmanlarıyla yüzleşmek zorunda bırakacaktır.

Yaşadıkları travmatik deneyime rağmen pes etmeyen bu dört kadın, adalet arayışında bir araya gelir. Baskı ve direnişin gölgesinde, sessizliği bozma ve maruz kaldıkları zulmü dünyaya duyurma cesaretini gösterirler. Hikayeleri, Pinochet rejiminin vahşetinin ve Şili’deki kadınların mücadelesinin sembolü haline gelir.

Orjinal AdıTrauma Film Süre106 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori Aksiyon, Dram, Korku, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Lucio A. Rojas Oyuncular Catalina Martin, Macarena Carrere, Dominga Bofill, Ximena del Solar, Daniel Antivilo, Felipe Ríos, Eduardo Paxeco, Claudio Riveros
Filme Yorum Yaz