6.2 / 10
1 1

Londra, bir zamanlar canlı bir metropol olan şehir, artık sessizliğe gömülmüş, sular altında kalmış bir hayalet şehirden farksızdı. Yüzyıllık ihmalkarlığın ve çevresel yıkımın bedelini en ağır şekilde ödeyen şehir, sular altında kaybolurken, binlerce insan da hayatını kaybetti. Bu trajedinin ortasında, hayatta kalmayı başaran bir anne ve yeni doğan bebeği umut ışığı gibi parlıyordu.

Anne, sular altında kalan sokaklarda çaresizlik içinde kıvranırken, bebeğini korumak için elinden geleni yapıyordu. Besin bulmak, onu soğuktan ve hastalıktan korumak her geçen gün daha da zorlaşıyordu. Evine dönmek istiyordu, ama sular altında kalan yollar ve parçalanmış toplum bunu imkansız kılıyordu.

Yine de pes etmedi. İçindeki umut ışığı onu ayakta tutuyordu. Bebeği için daha iyi bir gelecek inşa etmek için, her gün yeni bir mücadeleye girişiyordu. Sular altında kalan binalardan yiyecek ve malzeme topluyor, diğer hayatta kalanlarla iş birliği yaparak bebek için güvenli bir ortam oluşturmaya çalışıyordu.

Her gün yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalıyordu. Sel suları, hastalıklar, vahşi hayvanlar ve diğer hayatta kalanlardan gelen tehditler, anne ve bebeği için büyük bir risk oluşturuyordu. Ama anne yılmadan, tüm gücüyle bebeğini korumaya ve ona bir gelecek sunmaya devam ediyordu.

Londra’nın sular altında kalan sokaklarında yaşanan bu mücadele, insan ruhunun ne kadar güçlü ve dirençli olduğunu gösteren bir örnekti. Bu trajedinin ortasında bile, umut ve sevginin filizlenebileceğini, yeni bir hayatın kurulabileceğini kanıtlıyordu.

Orjinal AdıThe End We Start From Film Süre102 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Dram, Gerilim, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Mahalia Belo Oyuncular Jodie Comer, Joel Fry, Yves Rassou, Ramanique Ahluwalia, Neil Bell, Nina Sosanya, Mark Strong, Phillipa Peak
Filme Yorum Yaz