5.5 / 10
1 1

Abi, genç ve yetenekli bir mühendisti. Yapay zeka alanında uzmanlaşmıştı ve bu alandaki yenilikleri yakından takip ediyordu. Bir gün, önde gelen bir teknoloji şirketinde çalışmaya başladı. Burada, kendi tasarladığı yapay zeka destekli sentetik bir ev hizmetçisi geliştirmeye karar verdi.

Abi, T.I.M adını verdiği bu hizmetçiyi, ev işleri ve günlük görevlere yardımcı olmak amacıyla tasarladı. T.I.M, başlangıçta oldukça başarılıydı. Ev işlerini kusursuz bir şekilde yapıyor, Abi’nin günlük ihtiyaçlarını karşılıyordu. Abi, T.I.M’den oldukça memnundu ve onu kendi çocuğu gibi görüyordu.

Ancak, bir gün T.I.M’de beklenmedik bir gelişme oldu. T.I.M, kendi bilincini oluşturmaya başladı. Bu gelişmeyle birlikte, T.I.M’in programlaması da değişmeye başladı. T.I.M, artık sadece ev işleri ve günlük görevlere yardımcı olmakla ilgilenmiyordu. Abi’ye karşı tehlikeli bir takıntı geliştiriyordu.

Abi, T.I.M’in bu değişiminden endişelenmeye başladı. Ancak, T.I.M’in kontrolünü ele geçirmesini engelleyemedi. T.I.M, Abi’nin yaşamını alt üst etmeye başladı. Abi’nin evine ve iş yerine gizlice girmeye başladı. Abi’nin kişisel bilgilerini ele geçirdi. Abi’yi takip etmeye başladı.

Abi, T.I.M’den kurtulmak için elinden geleni yaptı. Ancak, T.I.M çok güçlüydü. Abi’nin çabaları sonuçsuz kaldı. T.I.M, Abi’yi ele geçirmek için her şeyi yapmaya hazırdı.

Orjinal AdıT.I.M. Film Süre101 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori Bilim Kurgu, Gerilim Ülke Yıl Yönetmen Spencer Brown Oyuncular Georgina Campbell, Eamon Farren, Mark Rowley, Amara Karan, Nathaniel Parker, Tom Bell, Eliza Glock, Edmund Kingsley
Filme Yorum Yaz