6.5 / 10
1 1

Roma’nın altın sarısı sokakları, bir zamanlar imparatorluk ihtişamıyla parıldarken, artık kaos ve belirsizliğin gölgesinde boğuluyordu. Yolsuzluğun kara bulutları şehrin üzerine çökmüş, sokaklar her zamankinden daha tehlikeli bir hale gelmişti. Hükümet, her geçen gün biraz daha eriyip yok olma tehlikesiyle karşı karşıyaydı ve Vatikan’ın duvarları arasında ise derin bir kriz kol geziyordu. Şehir meydanları alevler içinde yanıyor, sokaklar ölümün soğuk nefesini enselerinde hissediyordu.

Tam da bu karmaşık ve karanlık dönemde, Cinaglia adında bir adam, büyük bir risk alarak Samuray lakaplı bir adamın mirasını ele geçirmeye karar verir. Samuray, şehrin karanlık dehlizlerinde fısıldanan, büyük zorluklar ve fedakarlıklarla dolu bir hayat yaşamış ve ölümüyle birçok gizemi de beraberinde götürmüştür. Cinaglia, bu gizemli mirasa ulaşmak için Badali, Adelaide, Angelica ve Nadia gibi suç dünyasının tanınmış isimleriyle iş birliği yapar. Fakat bu karanlık düzene karşı çıkan yeni figürler de ortaya çıkmaya başlamıştır ve Roma’nın dengesini kökten sarsacak bir mücadele başlar. Bu mücadele, Kilise’den Campidoglio’ya ve Ostia sahillerine kadar uzanan bir alan kapsar ve geçmişle bağlantılı herkesi yok etmeyi amaçlar.

Kaosun hüküm sürdüğü bu ortamda, Spadino adında bir adamın yeniden sahneye çıkışı tüm dengeleri alt üst eder ve geçmişin karanlık hesaplarını tekrar gün yüzüne çıkarır. Spadino’nun dönüşü, Roma’yı daha da büyük bir karmaşaya sürükler ve şehrin kaderi belirsizliğe gömülür.

Orjinal AdıSuburræterna Film Süre50 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Aksiyon, Dram, Gerilim, Netflix, Suç, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Ciro D'Emilio Oyuncular Giacomo Ferrara, Filippo Nigro, Carlotta Antonelli, Marlon Joubert, Aliosha Massine, Federigo Ceci, Yamina Brirmi, Morris Sarra
Filme Yorum Yaz