7.0 / 10
1 1

Bagneres de Luchon’daki huzurevi sakinleri için Marie Cisse, sadece mutfakta lezzetli yemekler pişiren bir şef değil, aynı zamanda sıcakkanlı ve yardımsever bir dosttu. Her zaman tertipli ve düzenli olan Marie, sakinlerin özel isteklerine özenle kulak verir ve onların mutluluğu için elinden geleni yapardı. En yakın arkadaşı Nadia ile keyifli vakit geçirmesi ise Marie’nin hayatına neşe katıyordu.

Fakat Marie’nin kimseye göstermediği bir yüzü vardı. Geçmişi karanlık bir sırla örülüydü ve bu sır onu sürekli rahatsız ediyordu. Bir gün huzurevine Peder Patrick’in gelişiyle Marie’nin sakin hayatı altüst oldu. Peder Patrick, Marie’nin geçmişinden bir figürdü ve onunla tekrar karşılaşmak, Marie’yi geçmişin acılarıyla yüzleşmeye mecbur etti.

Peder Patrick’in karizmatik ve etkileyici kişiliği, huzurevi sakinlerini ve personeli quickly etkiledi. Fakat Marie için durum farklıydı. Patrick’in varlığı, Marie’nin içindeki yaraları deşti ve onu geçmişin karanlığıyla baş başa bıraktı. Geçmişinden gelen gizemli bir figürün de ortaya çıkmasıyla Marie’nin hayatı karmaşık bir hal aldı.

Marie, Peder Patrick’le yüzleşmek ve geçmişiyle barışmak zorundaydı. Bu zorlu süreçte Nadia’nın desteği ve huzurevinin sakinlerinin sevgisi ona güç verecekti. Marie, geçmişinin karanlığından kurtulabilecek miydi? Peder Patrick’le olan gizemli bağlantısı neydi?

Orjinal AdıMon père, le diable Film Süre107 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2021 Filmleri, Gerilim, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Ellie Foumbi Oyuncular Babetida Sadjo, Souleymane Sy Savane, Jennifer Tchiakpe, Franck Saurel, Martine Amisse, Maëlle Genet, Hiba el Aflahi, Valentin Fruitier
Filme Yorum Yaz