5.4 / 10
1 1

Yıl 2042. Londra, bir zamanlar eşsiz mimarisi ve muazzam binalarıyla göz dolduran bir şehirdi. Ancak, şimdilerde bu güzellik yerini karamsar bir distopik geleceğe bırakmıştı.

Düşük gelirli bireyler için inşa edilen toplu konutlar artık tamamen ortadan kaldırılmıştı. Evlerini terk etmeyi reddedenler ise Mutfak adlı bir topluluğun üyesi olmak zorunda kalmışlardır. Mutfak, şehrin en yoksul ve tehlikeli bölgelerinden biriydi. Burada yaşayanlar, açlık, hastalık ve şiddetle mücadele ediyordu.

Izi, Mutfak’ta yaşayan 18 yaşındaki bir genç kızdı. Annesi ve babası küçükken ölmüş, kendisi de bu zor koşullarda büyümüştü. Izi, Mutfak’tan nefret ediyordu. Burada yaşamanın bir anlamı olmadığını düşünüyordu.

Benji ise 12 yaşındaki bir çocuktu. Annesini birkaç ay önce kaybetmişti. Babası da onu terk etmişti. Benji, şimdi yalnızdı. Mutfak’taki diğer çocuklarla birlikte hayatta kalmaya çalışıyordu.

Bir gün, Izi ve Benji’nin yolları kesişti. Izi, Mutfak’tan kaçmaya karar vermişti. Benji ise ona yardım etmeye karar verdi. İkili, birlikte Mutfak’tan kaçmanın bir yolunu bulmaya çalıştı.

Onların yolculuğu kolay olmayacaktı. Mutfak’ın acımasız kurallarına karşı çıkmak zorunda kalacaklardı. Ayrıca, onları durdurmak isteyen güçlerle de yüzleşmek zorunda kalacaklardı.

Izi ve Benji, bu zorlu yolculukta birbirlerine destek oldular. Birbirlerini tanıdıkça, aralarında güçlü bir bağ oluştu. İkili, birlikte bu karanlık dünyada bir ışık bulmaya çalıştılar.

Orjinal AdıThe Kitchen Film Süre107 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Macera, Netflix, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Daniel Kaluuya, Kibwe Tavares Oyuncular Kano, Jedaiah Bannerman, Hope Ikpoku Jnr, Henry Lawfull, Reuben 'Trizzy' Nyamah, BackRoad Gee, Cristale, Alan Asaad
Filme Yorum Yaz