5.9 / 10
1 1

Antik Mısır’ın sırlarla dolu topraklarında, üç cesur mumyanın heyecan dolu hikayesi başlıyor. Zamanda yolculuk edercesine, bir araya gelen bu efsanevi dostlar, büyüleyici bir maceraya atılıyorlar.
Mısır’ın gizemli koridorlarında, 3000 yıllık bir yeraltı şehri keşfediliyor. Bu eski şehir, Prenses Nefer ve sadık arkadaşı Thut’un serüvenlerine tanıklık ediyor.
İmparatorluk, Nefer’in Thut ile evlenmesini emrediyor. Ancak Nefer ve Thut, kendi istekleri doğrultusunda hareket etmek istiyorlar.
Nefer, özgürlüğüne düşkün bir prensesken; Thut ise bağlılık konusunda endişeli bir adamdır. Ancak tanrıların isteklerine karşı gelemezler.
Bu yüzden Thut, Nefer’le evlenmek ve Firavun’un yüzüğünü getirmek için yedi gün süresi olduğunu öğrenir. Birlikte hareket etmeye ve görevlerini yerine getirmeye karar verirler.
Yeraltı şehrinin gizemli labirentlerinde ve antik mezar odalarında birlikte keşifler yaparlar, tuzaklarla dolu yollarda ilerlerler ve komik anlar yaşarlar.

Orjinal AdıMummies Film Süre88 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Animasyon, Komedi, Macera, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Juan Jesús García Galocha Oyuncular Óscar Barberán, Ana Esther Alborg, Luis Reina, María Luisa Solá, Jaume Solà, José Luis Mediavilla, José Javier Serrano, Aleix Estadella
Filme Yorum Yaz