5.0 / 10
1 1

New York Times’ın çok satanlar listesine giren ve Edgar Ödülü kazanan James L. Swanson’ın eserinden uyarlanan “Karanlığın Gölgesinde”, tarihin en sansasyonel ve az anlaşılan suçlarından biri olan John Wilkes Booth’un suikastinin perde arkasını aydınlatıyor. Dizi, Amerikan tarihinde bir dönüm noktası olan Abraham Lincoln suikastinin ardından yaşanan karmaşık olayları ve Booth’un peşine düşen yetkililerin heyecan verici mücadelesini konu alıyor.

Booth’un Lincoln’e düzenlediği saldırı, sadece bir suikast değil, aynı zamanda Amerika’nın ruhuna bir saldırıydı. Olay tüm ulusu derinden sarstı ve kafalarda birçok soru işareti bıraktı. Yetkililer, Booth’u bulmak için amansız bir takibe girişirken, suikastin arkasında yatan karmaşık komplonun ve Booth’un kaçış planının izlerini sürmeye başladılar.

Dizi, 1865’in çalkantılı Amerika atmosferini ustalıkla tasvir ediyor. Savaşın yarattığı yıkım ve travmanın gölgesinde yaşayan bir ulus, suikastin getirdiği şok ve yasla boğuşuyor. Bu kaotik ortamda, Booth’un peşine düşen yetkililer, sadece bir katil değil, aynı zamanda bir ulusun öfkesini ve kederini de temsil ediyor.

Orjinal AdıManhunt Film Süre60 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Dram, Gerilim, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Carl Franklin Oyuncular Tobias Menzies, Anthony Boyle, Lovie Simone, Will Harrison, Alistair Steel, Brandon Flynn, Damian O'Hare, Glenn Morshower
Filme Yorum Yaz