9.1 / 10
1 6

Maymunlar Cehennemi serisinin dördüncü filmi olan Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık, Sezar’ın hükümdarlığından yıllar sonra geçmektedir. Hikaye, genç bir maymunun geçmişi sorgulamaya başlamasıyla başlar. Bu genç maymun, kendisine öğretilen her şeyi sorgulayarak gerçeği aramaya karar verir. Bu yolculuk, hem maymunlar hem de insanlar için geleceği belirleyecek önemli seçimler yapmasını gerektirir.

Filmde, Sezar’ın liderliği altında maymun toplulukları büyümüşken, insanlar vahşi bir yaşam sürmektedir. Bazı maymun grupları Sezar’ın adını bile duymamışken, diğerleri ise onun öğretilerini yanlış anlamıştır. Bu karmaşık ortamda, bir maymun lideri diğer grupları köleleştirmek için insan teknolojisini kullanmaya başlar. Bu durumu izleyen başka bir maymun ise özgürlüğü bulmak için bir yolculuğa çıkar.

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık, 2024 yapımı bir ABD filmidir ve aksiyon ile bilim-kurgu türlerini bir araya getirir. Film, yönetmen Wes Ball tarafından yönetilmiştir ve oyuncu kadrosunda Freya Allan, Kevin Durand ve Dichen Lachman gibi isimler yer almaktadır.

Orjinal AdıKingdom of the Planet of the Apes Film Süre144 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Aksiyon, Bilim Kurgu, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Wes Ball Oyuncular Freya Allan, Kevin Durand, William H. Macy, Dichen Lachman, Owen Teague, Peter Macon, Neil Sandilands, Eka Darville
Filme Yorum Yaz