4.0 / 10
1 47

Harry Potter serisinin epik finalini temsil eden Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 filmi Voldemort’un gücünün artmasıyla ilgilidir ve büyülü dünyanın en büyük savaşının patlak verdiği film olarak öne çıkar.

Hogwarts, Snape’in kontrolü altındadır ve okul Karanlık Lord’un hükümeti tarafından ele geçirilmiştir. Harry, Hermione ve Ron’un yolculuğu sona ererken, Hortkulukları yok etme ve Karanlık Lord Voldemort ile yüzleşme amacıyla son bir kez Hogwarts’a dönerler.

Harry ve arkadaşları, Ölüm Yadigarlarını toplama ve Hortkulukları yok etme görevini tamamlamak için tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Bu sırada büyülü dünyada kaos ve savaşın gölgesi altındadır. Harry, Ron ve Hermione, Horcruxes’u bulup yok etmek için bir arayışa girişirler ve bu arayışları sonucunda büyük bir savaşa katılırlar. Büyücülük dünyasını kötülerin elinden kurtarmak ve Harry’nin hayatta kalmasını sağlamak için savaşırlar. Ölüm Yiyenler, Hogwarts’a saldırır ve büyük bir savaş başlar.

2011 yapımı bir film olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2, 13 Temmuz 2011 tarihinde vizyona girdi ve Harry Potter serisinin sekizinci ve son filmidir. David Yates tarafından yönetilen fantastik kurgu ve macera filminin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Maggie Smith ve Alan Rickman gibi ünlü oyuncuların rol aldığı film, J.K. Rowling’in ödüllü roman kitap serisinden uyarlanmıştır.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2, ABD ve İngiltere’de çekildi. J.K. Rowling’in yazdığı başyapıtın sinemaya uyarlanmış son filmidir ve fantastik dünyalara kapı aralamaktadır. Harry Potter serisi, her yaş grubundan insanlara hitap eden ve yıllardır takip edilen bir film serisidir.

Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Türkçe dublaj veya Türkçe altyazı seçenekleriyle Hdfilmizlesene kalitesinde 4k, 1080p veya 720p Full HD olarak kesintisiz Full HD izleyin, iyi seyirler.

Orjinal AdıHarry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 Film Süre130 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Dram, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke , Yıl Yönetmen David Yates Oyuncular Daniel Radcliffe,Emma Watson,Rupert Grint,Michael Gambon,Ralph Fiennes,Alan Rickman,Evanna Lynch,Domhnall Gleeson
Filme Yorum Yaz