2.1 / 10
1 134

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 serinin sonuna yaklaşırken büyük bir dönüm noktasıdır. Voldemort’un güçlenmeye devam ettiği bir dönemde geçmektedir.

Dumbledore’un ölümü, Hogwarts’tan uzaklaşmaya ve Karanlık Lord’un Hortkulukları’nı aramaya yönlendirdiği Harry, Hermione ve Ron’un yolculuğunu başlatır. Hortkuluklar, Karanlık Lord’un hayatını korumak için parçaladığı büyülü nesnelerdir ve onları yok etmek Voldemort’u yenebilmek için kritik bir adımdır.

Dumbledore’un vasiyeti ve görevi, Harry’yi Hortkulukları aramaya yönlendirir. Arkadaşları Hermione ve Ron da ona bu tehlikeli yolculukta eşlik ederler. Bu yolculukları sırasında büyülü dünya daha da karanlık bir hal alır, çünkü Karanlık Lord’un gücü artmaktadır ve sihirli dünya terör altındadır.

Voldemort ve ordusu, büyü bakanlığını ve Hogwarts’ı ele geçirmiştir. Harry, Ron ve Hermione ise Voldemort’a karşı savaşmak için Horcrux’ları yok etmek üzere bir araya gelirler. Bu yolculukları boyunca birçok zorlukla karşılaşırlar, ancak birbirlerine destek olarak başarılı olurlar.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1, Harry Potter serisinin bir parçası olarak büyük bir hayran kitlesi tarafından sevilerek takip edilen bir film olmuştur.

2010 yapımı bir film olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1, David Yates’in yönettiği bir fantastik kurgu ve macera filmidir. Film, J.K. Rowling’in aynı adlı romanının sinemaya uyarlamasıdır. Başrollerde Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson gibi ünlü oyuncular rol alıyor. Film, ABD ve İngiltere’de çekildi.

Film hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse, yönetmen David Yates’tir. Oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint gibi isimler rol alıyor. 7.7 IMDb puanına sahip olan ABD ve Aganistan’da çekilen film, fantastik, gizem ve macera türünde. Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları Bölüm 1 Türkçe dublaj veya Türkçe altyazı seçenekleriyle Hdfilmizlesene kalitesinde 4k, 1080p veya 720p Full HD olarak kesintisiz Full HD izleyebilirsiniz, iyi seyirler.

Orjinal AdıHarry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 Film Süre146 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Fantastik, Gizem, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke , Yıl Yönetmen David Yates Oyuncular Daniel Radcliffe,Emma Watson,Rupert Grint,Bill Nighy,Richard Griffiths,Harry Melling,Julie Walters,Bonnie Wright
Filme Yorum Yaz
Yorumlar ( 1 Yorum )
Ömer  - 12 Nisan 2024 'de yazıldı. Yanıtla

valla cok iyi