8.1 / 10
1 12

Harry Potter ve en yakın arkadaşları Hermione ve Ron, 5. eğitim dönemi için Hogwarts cadılık ve büyücülük okuluna geri dönerler. Ancak eğitim dışındaki hayatları yine zorluklarla doludur.

Lord Voldemort’un dönüşünü kabul etmeyen diğer öğrenciler, Harry’yi dışlar ve onun uydurduğunu düşündükleri bu yalan habere inanmazlar. Buna rağmen Hermione’nin önderliğinde kurulan Dumbledore’un Ordusu adlı topluluk, Voldemort’a karşı İhtiyaç Odasında eğitim yaparak beklenen savaşa hazırlanır.

Hogwarts’ın uzun yıllardır müdürlüğünü yapan Albus Dumbledore’un yerine geçmesi isteğiyle Sihir Bakanlığı tarafından atanan Dolores Umbridge, okulun en kötü eğitim yılını yaşamasına neden olur. Değişen sınav sistemleri ve öğrencileri savunmasız bırakan müfredatlar, öğrencilerin okula olan ilgisini azaltır.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, 2007 yapımı bir film olup serinin 5. filmidir. Fantastik kurgu ve macera türünde olan film, David Yates’in yönetmenliğinde çekildi. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Maggie Smith, Alan Rickman gibi ünlü oyuncuların yer aldığı film, J.K. Rowling’in ünlü kitap serisinin sinemaya uyarlanmış halidir.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmi ABD ve İngiltere’de çekildi. J.K. Rowling’in kaleme aldığı bu başyapıtın sinemaya uyarlanması, fantastik dünyaların kapılarını beyazperdeye açıyor. Her yaş grubuna hitap eden Harry Potter serisi 5. filmi Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı 10 Ağustos 2007’de gösterime girdi ve hala birçok televizyon kanalında seyircilerle buluşmaya devam etmektedir.

2007 yapım Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı Türkçe dublaj veya Türkçe altyazı seçenekleriyle 4K, 1080p ve 720p Full HD kalitesiyle Hdfilmizlesene ile kesintisiz Full HD film izleyebilirsiniz, iyi seyirler.

Orjinal AdıHarry Potter and the Order of the Phoenix Film Süre138 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke , Yıl Yönetmen David Yates Oyuncular Daniel Radcliffe,Emma Watson,Rupert Grint,Brendan Gleeson,Harry Melling,Jason Boyd,Richard Macklin,Kathryn Hunter
Filme Yorum Yaz