4.1 / 10
1 22

Harry Potter ve en yakın arkadaşları Hermione ve Ron, 4. sınıfa geri döndükleri Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda eğitimlerinin yanı sıra zorlu bir maceraya atılmak zorunda kalıyorlar. Bu yıl Hogwarts’ın ev sahipliği yaptığı Üç Büyücü Turnuvası, 18 yaş üstü öğrencilerin katılabildiği ve şöhrete kavuşmak için zorlu görevlerin tamamlanması gereken bir yarışmadır. Ateş kadehine atılan isimlerden rastgele seçilen 3 adaya ek olarak, Harry’nin adı da çıkar ve bu durum onun için kötü olayların başlangıcı olur.

Harry, 18 yaşından küçük olduğu için ve gerekli büyü eğitimini almadığı için turnuvaya katılamaz. Ancak kimse ona inanmaz ve en yakın arkadaşı Ron da bu insanlar arasında yer alır. Harry, Hermione’nin desteğiyle finale kadar gelir, ancak kötü planları çözmek için çok geç kalır. Turnuva sonucunda Hogwarts’ın as büyücü adayı ölür ve Harry’nin taşıdığı kupa, Voldemort’un yeniden hayata dönmesine neden olur.

Harry Potter ve Ateş Kadehi, 2005 yapımı bir film olup serinin 4. filmidir. Mike Newell tarafından yönetilen bu fantastik kurgu ve macera filmi, 18 Kasım 2005 tarihinde serinin hayranlarıyla buluşmuştur. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Michael Gambon, Maggie Smith, Alan Rickman gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bu film, J.K. Rowling’in ödüllü kitap serisinden uyarlanmıştır.

2005 yapım Harry Potter 4 Ateş Kadehi Türkçe dublaj veya Türkçe altyazı seçenekleriyle 4K, 1080p ve 720p Full HD kalitesiyle Hdfilmizlesene ile kesintisiz Full HD film izleyin, iyi seyirler.

Orjinal AdıHarry Potter and the Goblet of Fire Film Süre157 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Mike Newell Oyuncular Eric Sykes, Timothy Spall, David Tennant, Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Mark Williams, James Phelps, Oliver Phelps, Bonnie Wright, Jeff Rawle
Filme Yorum Yaz