3.2 / 10
1 35

Harry Potter 3 Azkaban Tutsağı, J.K. Rowling’in büyülü dünyasının üçüncü kitabından uyarlanan ve yönetmenliğini Alfonso Cuarón’un üstlendiği bir devam filmidir. 2004 yılında sinemalarda gösterime giren film, Harry Potter serisinde daha karanlık bir tonun belirmeye başladığı bir dönemi anlatıyor.

Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermione Granger) ve Rupert Grint (Ron Weasley) gibi başarılı genç oyuncuların yer aldığı Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Harry Potter’ın üçüncü yılını Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda geçirdiği bir dönemi konu alan filmde, bu kez yönetmenlik koltuğunda Alfonso Cuarón bulunuyor ve serinin tonu daha karanlık ve karmaşık hale geliyor.

Harry Potter ve en yakın arkadaşları Hermione ve Ron, Hogwarts’a 3. Sınıf eğitimi için geri dönüyor. Harry’nin başına geleceklerden habersiz olarak, Azkaban tutsağından kaçan vaftiz babası Sirius Black ile tanışacağı bir yıl onları beklemektedir. Hermione, tüm yıl boyunca zaman dönüştürücüyü kullanarak derse katılmış ve bu durumu gizli tutmaya çalışmıştır. Ancak, işler bekledikleri kadar kolay olmamıştır. Sirius için ise işler yolunda gitmemektedir.

Harry Potter’ın üçüncü yılının başlamasıyla birlikte başlar. Harry, Hogwarts’ta yeni öğrenciler ve öğretmenlerle tanışır, ancak daha önce hiç karşılaşmadığı karanlık bir tehditle karşı karşıya kalır. Azkaban Hapishanesinden kaçan tehlikeli bir suçlu olan Sirius Black, Harry’nin peşindedir ve onu öldürmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda okula yeni gelen Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni Profesör Lupin de Harry’nin hayatında önemli bir rol oynar.

Harry, Ron ve Hermione’nin en yakın arkadaşı olan Hagrid’in evcil hayvanı Şahgaga’nın başına gelenler onu ölüme mahkum etmişti. Hagrid’in cezası görevine son verilmesi ve Şahgaga’nın ölümü olmuştur. Ancak, Harry ve Hermione Şahgaga’yı kaderine terk etmemek için maceralara atılmışlardı.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, büyük bir hayran kitlesiyle yaşayan bir efsane olma yolunda ilerlemektedir. 2004 yapımı film, Alfonso Cuaron’un yönetmenliğinde çekildi. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Gary Oldman gibi ünlü oyuncuların yer aldığı film, bir fantastik macera olarak karşımıza çıkmaktadır. Harry Potter serisinin ünü tüm dünyada geniş kitlelere yayılmıştır ve hala birçok kişi tarafından takip edilmektedir.

Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermione Granger), Michael Gambon (Albus Dumbledore) ve Gary Oldman (Sirius Black) gibi yetenekli oyuncular, karakterlerine hayat veriyorlar. Film, büyü, macera, gizem ve dostluk türünde.

Harry Potter serisinin önceki filmlerine göre daha karmaşık ve duygusal bir derinliğe sahiptir. 2004 yapım Harry Potter 3 Azkaban Tutsağı Türkçe dublaj veya Türkçe altyazı seçenekleriyle 4K, 1080p ve 720p Full HD kalitesiyle Hdfilmizlesene ile kesintisiz Full HD izleyin, iyi seyirler.

Orjinal AdıHarry Potter and the Prisoner of Azkaban Film Süre142 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Aile, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke , Yıl Yönetmen Alfonso Cuarón Oyuncular Daniel Radcliffe,Emma Watson,Rupert Grint,Richard Griffiths,Pam Ferris,Fiona Shaw,Harry Melling,Adrian Rawlins
Filme Yorum Yaz