6.8 / 10
1 1

Minako, sersemlemiş bir şekilde gözlerini açtı. Güneş ışığı gözlerini kamaştırırken, kum taneleri yanağına batıyordu. Nerede olduğunu anlamaya çalışırken, etrafına bakındı. Yıkıntılarla dolu bir kumsalda yatıyordu. Dalgaların sessiz fısıltıları dışında her yer sessizdi. Kendini toparlamaya çalışırken, aniden bir panik duygusu sardı onu. Kaza yapmıştı! Ryo neredeydi? Oğlu Ryo’yu aramaya başladı, fakat her yer sessiz ve ıssızdı.

Tam umutsuzluğa kapılmak üzereyken, beklenmedik bir şekilde Akira adında genç bir adamla karşılaştı. Akira, Minako’ya yardım etti ve ona ne olduğunu sordu. Minako, kaza yaptığını ve oğlunu aradığını anlattı. Akira, onu sakinleştirmeye çalıştı ve birlikte Ryo’yu aramaya başladılar.

Aramak sırasında Minako, Shori adında eski bir yakuza ve Michael adında emektar bir film yapımcısı ile de karşılaştı. Hepsi aynı durumdaydı. Kazada ölmüşler ve şimdi yaşam ile ölüm arasında sıkışıp kalmışlardı. Ne yapacaklarını, nereye gideceklerini bilmiyorlardı.

Minako, bu yeni gerçeği kabullenmekte zorlanıyordu. Sevdiklerinden kopmak istemiyordu. Ryo’yu tekrar görmeyi umut ediyordu. Akira, ona Geçit Töreninden bahsetti. Bu tören, ölülerin yaşamla bağlarını koparmadan önce son bir veda ve kavuşma fırsatı sunan özel bir ritüeldi. Minako, bu törene katılmaya karar verdi. Belki de Ryo’yu orada tekrar görebilirdi.

Orjinal AdıThe Parades Film Süre132 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Dram, Netflix, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Michihito Fujii Oyuncular Masami Nagasawa, Kentarô Sakaguchi, Ryûsei Yokohama, Lily Franky, Nana Mori, Denden, Ell, Mai Fukagawa
Filme Yorum Yaz