5.3 / 10
1 2

Çorum’un sakin sokaklarında, sırlarla dolu bir aile yaşamaktadır. Ailenin tuhaf alışkanlıkları, çevresindeki insanlar tarafından merakla izlenirken, içlerinden Sadık ise ailesinin yoğurt geleneğini sürdüren bir üye olarak öne çıkar. Binlerce yıldan beri devam eden bu gelenek, ailenin ürettiği yoğurtların eşsiz lezzeti ve sağlık faydalarıyla bilinir. Ancak bu lezzetin ve sırların ardında, Dede’nin gözetiminde saklanan bir gerçek vardır.

Bir yaz günü ansızın bastıran kar yağışı, ailenin uzun süredir koruduğu sırları gün yüzüne çıkarır. Çünkü bu aileye ait eski bir efsane, yoğurt sırlarının bir başkasına aktarılması gerektiğini vurgular. Efsaneye göre, bu aktarım yapılmazsa aile büyük bir felaketle karşılaşacaktır. Dede, acilen harekete geçer ve Yoğurtçuoğlu ailesini bir araya getirmeye karar verir.

Orjinal AdıEfsane Film Süre110 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Komedi Ülke Yıl Yönetmen Selçuk Aydemir Oyuncular Cengiz Bozkurt, Canyurt Cemile, Sadi Celil Cengiz, Serdar Gökhan, Burcu Gönder, Ahmet Kural, Elif Ongan, Devrim Saltoglu
Filme Yorum Yaz