6.8 / 10
1 4

Demir Adam 3, 2013 yapımı Amerikan bilim kurgu, macera ve aksiyon türlerinin bir araya geldiği bir film olarak karşımıza çıkıyor. Bu film Demir Adam serisinin üçüncü filmi olup aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni’nin yedinci filmidir. Yönetmenlik koltuğunda, daha önce “İyi Adamlar,” “Kiss Kiss Bang Bang” ve “Av” gibi filmlerle tanınan senarist Shane Black bulunmaktadır. Senaryo ise Stan Lee, Jack Kirby ve Don Heck’in çizgi romanlarından esinlenerek Drew Pearce ve Shane Black tarafından yazılmıştır.

Filmde oyuncu kadrosunda başrolleri paylaşan isimler arasında Rebecca Hall, Guy Pearce ve Ben Kingsley bulunmaktadır. Ayrıca, akıllı bilgisayar JARVIS’i seslendiren isim Paul Bettany’dir. Film, oldukça yüksek bir bütçe olan 200 milyon dolarla yapılmış ve dünya çapında 1 milyar 200 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Görsel efektleriyle dikkat çeken yapım, 2014 yılında En İyi Görsel Efekt dalında Oscar Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiş ve BAFTA ödülüne de adaylık kazanmıştır.

Hikaye, Demir Adam yani Tony Stark’ın, Mandarin adlı bir terör örgütü tarafından dünyasının altüst edilmesi üzerine başlamaktadır. Tony, önceki filmlerde yaşadığı olaylardan sonra Demir Adam zırhlarını yapma konusunda takıntılı bir hale gelmiştir ve evinde 12 farklı zırh bulunmaktadır. Bunlar arasında Model 42, zırhın prototipi olan en sonuncusudur ve Tony’nin komutuyla gelip onu giydirebilme özelliğine sahiptir. Ancak bir gün bu prototip zırh kendiliğinden etkinleşir ve Tony’yi odasında sıkıştırır.

Tony, televizyonda Mandarin adlı terör örgütünün faaliyetlerini görünce eski meselelerle yüzleşmek zorunda kalır. Mandarin’in üç patlama ile öne çıkan saldırılarının aslında altı daha farklı saldırısı olduğunu öğrenir. Bu olaylar, Tony’nin üzerindeki psikolojik etkileri yeniden canlandırır. Bir çocuğun “kara delikten nasıl kurtuldunuz” sorusuyla anksiyete krizi geçiren Tony, hala geçmiş olayların izlerini taşımaktadır. Bu durum, kendi yaptığı prototip zırhın kendiliğinden etkinleştiğini gördüğünde korkularını daha da artırır ve zırhı sökmeye karar verir.

2013 Marvel yapım Aksiyon ve Bilim kurgu türündeki Demir Adam 3 – Iron Man 4 filmini Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçeneğiyle Full HD 1080p kalitede Hdfilmizlesene ile donmadan online 4K film izleyin.

Orjinal AdıIron Man 3 Film Süre130 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Shane Black Oyuncular Robert Downey Jr.,Guy Pearce,Gwyneth Paltrow,Don Cheadle,Rebecca Hall,Jon Favreau,Ben Kingsley,James Badge Dale
Filme Yorum Yaz