6.7 / 10
1 2

Demir Adam 2, Demir Adam serisinin ikinci filmi olan bu yapımda 2010 yılında Amerikan aksiyon, macera ve bilim kurgu türlerinin bir araya geldiği bir filmdir. Ülkemizde 2 Mayıs 2010 tarihinde vizyona giren bu film, ilk filmin yönetmeni Jon Favreau tarafından yönetilmiştir. Senaryo ise Stan Lee, Don Heck, Larr Lieber ve Jack Kirby’nin çizgi romanından esinlenerek aktör ve senarist Justin Theroux tarafından kaleme alınmıştır.

Filmin 200 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda, başrolde Demir Adam’ı canlandıran Robert Downey Jr.’ın ve onun sadık dostu Pepper’ı canlandıran Gwyneth Paltrow’un yanı sıra Samuel L. Jackson ve Scarlett Johansson gibi önemli oyuncuların da yer aldığı görülüyor. Hikaye, Tony Stark’ın Demir Adam kimliğini açıkladıktan sonra sürekli olarak zırh teknolojisini orduyla paylaşma baskısı altında hissettiği bir dönemde başlıyor. Ancak Tony, zırh teknolojisini kimseyle paylaşmamaya kararlıdır.

Hikayenin merkezinde Ivan Vanko adında bir adam vardır. Ivan’ın babası ölümünden önce, Tony Stark’tan intikam almasını istemiştir ve Ivan da Demir Adam’ı alt etmek için özel bir silah geliştirmiştir. Bu geliştirdiği silahla Monaco’da bir formula yarışında Tony’ye saldırır, ve bu olay sonrasında Tony zırhını giyip Ivan ile zorlu bir mücadeleye girişir. Ivan nihayetinde pes eder ve hapse atılır.

Ancak hapiste Tony, Ivan’a güç reaktörünü nereden aldığını sorar, ve Ivan onun babasının bu teknolojiyi yarattığını iddia eder. Bu iddia hükümet yetkililerini endişelendirir, çünkü zırh teknolojisinin bilgilerinin çalınabileceğinden korkarlar. Aynı zamanda Tony’nin göğsündeki ark reaktörü, vücudunu zehirlemektedir ve onun ölmemesi için çözüm bulması gerekmektedir. Bu sırada Ivan, Tony’nin rakip bir şirket tarafından zorla Demir Adam zırhı yapması için kaçırılır.

2010 Marvel yapımı Bilim kurgu türündeki Demir Adam 2 – Iron Man 2 filmi, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçeneneğiyle Full HD 1080p kalitede Hdfilmizlesene ile kesintisiz 4K izleyin.

Orjinal AdıIron Man 2 Film Süre124 Dk. Film Dili , Film Kalite , , , Film Kategori Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Jon Favreau Oyuncular Robert Downey Jr.,Mickey Rourke,Gwyneth Paltrow,Don Cheadle,Scarlett Johansson,Sam Rockwell,Samuel L. Jackson,Clark Gregg
Filme Yorum Yaz