6.2 / 10
1 4

Conor McGregor, acımasız saldırıları ve benzersiz konuşma tarzıyla UFC’nin en ikonik figürlerinden biridir. Bu belgesel dizisi, onun dinamik kariyerini derinlemesine ele alarak, bu efsanenin nasıl yaratıldığını gözler önüne seriyor.

Belgesel, McGregor’un İrlanda’nın Crumlin kasabasında, yoksul bir ailenin çocuğu olarak büyüdüğü zorlu çocukluk yıllarından başlıyor. McGregor, erken yaşlardan itibaren dövüş sporlarına ilgi duymaya başladı ve kısa sürede büyük bir yetenek sergiledi. Cage Warriors organizasyonunda tüy ve hafif sıklet şampiyonu olduktan sonra, 2013 yılında UFC ile anlaştı.

McGregor, UFC’deki ilk maçında Marcus Brimage’ı sadece 13 saniyede nakavt ederek büyük bir sükse yarattı. Ardından, sırasıyla Dustin Poirier, Dennis Siver ve Chad Mendes’i yenerek, tüy sıklet şampiyonluğuna yükseldi. McGregor, 2015 yılında Jose Aldo’yu 13 saniyede nakavt ederek, UFC tarihinin en hızlı şampiyonluk maçı rekorunu kırdı.

McGregor, tüy sıklet şampiyonluğunun ardından hafif sıklete yükseldi. 2016 yılında Eddie Alvarez’i yenerek, hafif sıklet şampiyonluğunu da kazandı. McGregor, böylece UFC tarihinde aynı anda iki farklı sıklette şampiyon olan ilk dövüşçü oldu.

McGregor’un dövüş başarısı kadar, olay yaratan kişiliği de onu bir fenomen haline getirdi. McGregor, sık sık rakiplerine ve UFC yönetimine yönelik provokatif açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar, McGregor’un hem hayranlarını hem de rakiplerini heyecanlandırdı.

Orjinal AdıMcGregor Forever Film Süre45 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Belgesel, Netflix, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Gotham Chopra Oyuncular Conor McGregor, Dee Devlin, John Kavanagh, Donald Cerrone, Dustin Poirier, Arnold Schwarzenegger, Shannon Sharpe, Stephen A. Smith
Filme Yorum Yaz