6.5 / 10
1 1

Pyotr Çaykovski, klasik müzik tarihinin en önemli bestecilerinden biridir. Eserleri, dünyanın her yerinde sevilerek icra edilmektedir. Ancak, Çaykovski’nin özel hayatı, sanatının gölgesinde kalmıştır. Özellikle de Antonina Miliukova ile olan evliliği, onun hayatındaki en sancılı dönemlerden biridir.

Antonina Miliukova, zengin ve soylu bir ailenin kızıydı. Güzelliği ve zekası ile dikkat çeken bir genç kadındı. Çaykovski’nin eserlerini büyük bir hayranlıkla takip ediyordu. Çaykovski’ye olan aşkı, zamanla onu ele geçirdi. Çaykovski’nin ona karşı ilgisiz olduğunu bilmesine rağmen, ona olan aşkından vazgeçmedi.

Çaykovski, Antonina’nın aşkını karşılıksız bırakmak istemedi. Ancak, eşcinsel olduğu için onunla evlenmekten çekiniyordu. Antonina’nın ısrarlarına dayanamayan Çaykovski, sonunda onunla evlenmeye karar verdi.

Ancak, evlilik, Antonina’nın beklediği gibi olmadı. Çaykovski, ona karşı ilgisiz ve sevgisizdi. Antonina, Çaykovski’nin sevgisini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdı. Ancak, Çaykovski’nin duygularını değiştirmeyi başaramadı.

Antonina, Çaykovski’nin sevgisini kaybetme korkusu ile ona bağımlı hale geldi. Çaykovski’nin yanından ayrılmak istemedi. Çaykovski’nin onunla birlikte yaşamasını sağlamak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdı.

Ancak, Antonina’nın çabaları boşunaydı. Çaykovski, onunla birlikte yaşamaktan mutlu değildi. Antonina’nın ısrarlarından kurtulmak için ondan boşanmaya karar verdi.

Antonina, Çaykovski’nin boşanma kararını kabul etmek istemedi. Onu terk etmemek için her türlü yolu denedi. Ancak, Çaykovski kararlıydı. Antonina’dan boşandı ve ondan uzaklaştı.

Antonina, Çaykovski’den boşandıktan sonra büyük bir yıkım yaşadı. Hayatına devam edemedi. Çaykovski’nin aşkını kaybetmenin acısını yıllarca yaşadı.

Antonina Miliukova ve Pyotr Çaykovski’nin ilişkisi, aşkın ve tutkunun karanlık tarafını gösteren bir hikayedir. Bu ilişki, hem Antonina’nın hem de Çaykovski’nin hayatını derinden etkilemiştir.

Orjinal AdıZhena Chaikovskogo Film Süre143 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Dram, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Kirill Serebrennikov Oyuncular Alyona Mikhailova, Odin Lund Biron, Filipp Avdeev, Ekaterina Ermishina, Natalya Pavlenkova, Nikita Elenev, Aleksandr Gorchilin, Varvara Shmykova
Filme Yorum Yaz