5.7 / 10
1 1

Jakub, uzayın karanlığında yalnızdı. Dünya’dan milyonlarca kilometre uzakta, sessizlikte boğuluyordu. Altı aylık araştırma görevi sırasında, evinden ve sevdiklerinden her geçen gün biraz daha uzaklaşıyordu. Bu yalnızlık, Jakub’ın zihnini ele geçirmeye başlamıştı. Yalnızca uzayın sonsuzluğuyla değil, aynı zamanda geride bıraktığı hayatıyla da yüzleşmek zorundaydı.

En büyük endişesi, eşi Lenka ile olan evliliğiydi. Ayrılmadan önce aralarında bazı sorunlar vardı ve Jakub, bu altı ayın bu sorunları daha da büyütmüş olabileceğinden korkuyordu. Lenka’yı ne kadar özlediğini ve onu ne kadar sevdiğini her geçen gün daha da derinden hissediyordu.

Bir gece, uzay gemisinin gizli bir köşesinde garip bir varlık keşfetti. Bu varlık, Hanuš adında, bin yıllardır uzayda varlığını sürdüren gizemli bir yaratıktı. Jakub, Hanuš’a evliliğiyle ilgili hislerini anlattı ve ondan yardım istedi. Hanuš, Jakub’a eşsiz bir rehberlik sunarak, bu evlilikte neyin yanlış gittiğini ve onu nasıl kurtarabileceğini anlamasına yardımcı oldu.

Orjinal AdıSpaceman Film Süre107 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Bilim Kurgu, Dram, Macera, Netflix, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Johan Renck Oyuncular Adam Sandler, Carey Mulligan, Paul Dano, Kunal Nayyar, Isabella Rossellini, Lena Olin, Petr Papánek, Marian Roden
Filme Yorum Yaz