6.5 / 10
1 1

Kıdemsiz Yıldız Gözlemcileri ve Askeri Uzay Öğrencileri Kongresi’nin düzenlediği program, uzayın derinliklerindeki sırları araştırmak üzere yola çıkan öğrencileri, beklenmeyen olaylarla karşı karşıya bırakır. Asteroid City, önceden sıradan bir çöl kasabası olarak bilinirken, bu özel etkinlik için bir araya gelen öğrenci ve aileleri, bilimsel rekabetin heyecanını yaşamak amacıyla bir araya gelir.

Etkinlik öncesinde, katılımcılar bilim ve uzay keşifleriyle ilgili sunumlar, atölye çalışmaları ve yarışmalara katılmak üzere Asteroid City’e akın eder. Ancak, planlar beklenmedik bir gelişmeyle sarsılır. Bir gün, etkinlik alanında belirsiz bir anda ortaya çıkan uzaylı varlık, şehirde hızla panik ve kaosun yayılmasına neden olur.

Uzaylı varlığı, dünya genelinde anında dikkat çeker ve Asteroid City’de kontrolün kaybıyla birlikte ordu devreye girer. Potansiyel bir tehdidi önlemek ve durumu kontrol altına almak amacıyla Asteroit Şehir’i yasak bölge ilan eder. Tüm giriş çıkışlar kapatılır ve en üst düzeyde güvenlik önlemleri devreye alınır.

Orjinal AdıAsteroid City Film Süre105 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Dram, Komedi, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Wes Anderson Oyuncular Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Bryan Cranston, Edward Norton, Jake Ryan, Grace Edwards
Filme Yorum Yaz