8.0 / 10
1 1

Aşk, Arkadaşlık ve Kıskanlık kavramlarına dayanan bir film olan Alacakaranlık Efsanesi 3 Tutulma (Twilight 3 Eclipse), Stephenie Meyer’in ünlü kitabından uyarlanmıştır. Alacakaranlık Serisinin üçüncü filmi olarak Bella’nın gizemli ölümlerle karşı karşıya kalması ve intikam savaşıyla mücadele etmesi konu alınmaktadır.

Seattle şehrinde gizemli ölümler meydana gelirken, bir vampir intikam peşindedir ve bu, vampirler ve kurtadamlar arasındaki gerilimi artırır. Bella, bir yandan intikamcı vampirden gelen tehditlerle başa çıkmaya çalışırken, bir yandan da Edward Cullen ve Jacob Black arasındaki rekabetin ortasında bulur. Bella, hem Edward’a olan aşkını hem de Jacob’a karşı hissettiği dostluğu dengelemeye çalışır. Edward ve Jacob ise Bella’nın kalbini kazanmak için rekabet ederler.

Bella, hem vampir Edward hem de kurtadam Jacob arasında bir seçim yapmak zorunda kalırken, bu seçim vampirlerle kurtadamlar arasındaki tarihî düşmanlığı da alevlendirebilir. Aynı zamanda, vampirlerin ve kurtadamların geçmişlerindeki sırlar daha fazla açığa çıkar ve bu dünyanın daha karmaşık bir yer olduğunu gösterir.

Bella’nın hayatı tehlikeye girdiğinde, bir vampirin öcünü almak için onu hedef almasıyla karmaşık bir durum ortaya çıkar. Bella, bu zorlu durumda bir çıkış yolu aramaya başlar ve aynı zamanda Jacob ve Edward arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Ancak bu seçim, vampirler ve kurt adamlar arasında yüzyıllardır süren savaşı yeniden alevlendirebilir. Mezuniyetine yaklaşırken Bella, hayatının en zor kararını vermek zorunda kalır.

David Slade’in yönettiği film, sinema severler tarafından sevilen bir yapım olmuştur. Bella, Jacob ve Edward arasındaki aşk üçgeni ve gizemli olaylar filmde ön plandadır. 2010 yapımı olan Kurt Adam ve Vampir filmi, Macera, Dram ve Fantastik türündedir. Alacakaranlık Efsanesi 3 Tutulma Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı seçenekleriyle 4K, 1080p ve 720p Full HD yüksek kalitelerde Hdfilmizlesene ile izleyin, iyi seyirler.

Orjinal AdıThe Twilight Saga: Eclipse Film Süre124 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Aksiyon, Dram, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen David Slade Oyuncular Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Xavier Samuel, Billy Burke, Justin Chon, Anna Kendrick, Michael Welch
Filme Yorum Yaz