8.0 / 10
1 1

Alacakaranlık Efsanesi serisinin ikinci filmi olan Alacakaranlık Efsanesi 2 Yeni Ay (Twilight 2 New Moon), aşk ve gerilim unsurlarını daha da artırarak izleyicileri büyülüyor. Bella Swan ve Edward Cullen’ın ilişkisinin yeni bir aşamaya girdiği ve bir dizi olayın geliştiği devam filmidir. Bella, 18. yaş gününe yaklaşırken Edward, onun güvenliği için ilişkilerini sonlandırma kararı alır. Bella, Edward’ın terk edilmesiyle büyük bir üzüntü yaşar ve onun özlemine dayanmak zorunda kalır.

Bella, kendisini tehlikede hissettiğinde Edward’ın onunla iletişim kurduğunu keşfeder ve bu bilgi onu tehlikeli durumlara iterek adrenalin arayışına sürükler. Bu süreçte, Bella, Jacob adında çocukluk arkadaşıyla daha fazla zaman geçirmeye başlar. Jacob ve ailesi, yerel bir kızıldereli kabilesine mensuptur ve kendilerine özgü gizemli yeteneklere sahiptirler. Jacob ve Bella arasında özel bir bağ gelişir, ancak Bella, Edward’a olan duygularını unutamaz.

Cullen ailesi, Bella’nın doğum gününü kutlamak istiyor ancak Bella yaşlandığı için buna karşı çıkıyor. Bunun üzerine Cullen ailesi, doğum günü kutlamasını kendi evlerinde yapmaya karar veriyor. Ancak Bella, yanlışlıkla elini kesiyor ve ailenin yeni üyesi Jasper, Bella’ya saldırarak kontrolünü kaybediyor. Bu olay sonucunda Cullen ailesi, Bella ve Edward’ın ayrılmasına karar veriyor. Edward, Bella’yı korumak amacıyla ondan uzaklaşmak istiyor. Bella ise büyük bir psikolojik çöküntü yaşayarak hayata umursamaz bir şekilde devam ediyor.

Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay, 2009 yapımı bir macera, dram ve fantastik filmidir. Chris Weitz tarafından yönetilen filmde Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner gibi oyuncular yer alıyor. ABD’De çekilen filmin IMDB puanı 4.7 olarak belirlenmiştir.

Alacakaranlık Efsanesi 2 Yeni Ay Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı seçenekleriyle 4K, 1080p ve 720p Full HD yüksek kalitelerde Hdfilmizlesene’de izleyebilirsiniz, iyi seyirler.

Orjinal AdıThe Twilight Saga: New Moon Film Süre130 Dk. Film Dili , Film Kalite , , Film Kategori Dram, Fantastik, Macera, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler Ülke , Yıl Yönetmen Chris Weitz Oyuncular Kristen Stewart, Christina Jastrzembska, Robert Pattinson, Billy Burke, Anna Kendrick, Michael Welch, Justin Chon, Christian Serratos, Taylor Lautner, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Russell Roberts, Cam Gigandet
Filme Yorum Yaz