4.7 / 10
1 2

Londra’nın soğuk ve karanlık bir gününde, Phileas adında maceraperest bir kurbağa, Reform Kulübü’nün lüks salonunda, kulüp üyelerinin ilgisini çekecek bir iddiada bulunur. Phileas, dünyanın çevresini 80 günde dolaşacağını ve bu süre zarfında 10 milyon istiridye toplayacağını iddia eder.

Phileas’ın bu iddiasını duyan kulüp üyeleri, onun delirdiğini düşünürler. Ancak Phileas, iddiasını desteklemek için güçlü bir argüman sunar. Dünyanın çevresini dolaşmanın, 19. yüzyılın sonlarında, modern ulaşım araçlarıyla bile imkansız olduğunu düşünen kulüp üyeleri, Phileas’ın iddiasını reddederler.

Phileas ise, iddiasını kazanmak için her şeyi yapmaya kararlıdır. Bu sırada, annesinin katı kurallarıyla yaşamak zorunda olan küçük bir maymun olan Passepartout, dünyayı gezmek arzusuyla yanıp tutuşmaktadır. Passepartout, Phileas’ın iddiasını duyunca, onun hizmetine girer ve onunla birlikte 80 günde dünyayı dolaşmak için yola çıkar.

Phileas ve Passepartout, yolculukları boyunca birbirinden ilginç maceralar yaşarlar. Hindistan’da, bir fil sürüsü tarafından saldırıya uğrarlar. Çin’de, bir mafya çetesinin eline düşerler. Japonya’da, bir sumo turnuvasına katılırlar. Amerika’da, bir tren soygununa karışırlar.

Phileas ve Passepartout, yolculukları boyunca birbirlerinden çok şey öğrenirler. Phileas, Passepartout’nun yardımıyla, maceranın ve özgürlüğün tadını çıkarmaya başlar. Passepartout ise, Phileas’ın yardımıyla, sorumluluk sahibi ve güvenilir bir kişi olur.

80 günün sonunda, Phileas ve Passepartout, dünyanın çevresini dolaşmayı başarır. Ancak, Phileas’ın iddiasını kazanmak için 10 milyon istiridye toplamaları gerekir. Phileas ve Passepartout, bu son görevi yerine getirmek için birlikte çalışırlar ve sonunda iddiayı kazanırlar.

Orjinal AdıAround the World in 80 Days Film Süre82 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Aile, Animasyon, Komedi, Macera, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Samuel Tourneux Oyuncular Damien Frette, Julien Crampon, Kaycie Chase, Céline Ronté, Véronique Augereau, Emmanuel Garijo, Gabriel Le Doze, Serge Biavan
Filme Yorum Yaz